Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Windows 7 z trojanami gratis

08-10-2009, 20:58

Cyberprzestępcy w poszukiwaniu nowych ofiar udostępnili w sieci P2P plik instalacyjny Windows 7 zarażony backdoorami i rootkitami. Według ekspertów z G Data Software szkodliwe oprogramowanie może zawierać około 80% pirackich instalek nowego systemu operacyjnego.

O pirackiej kopii systemu Windows 7 RC zainfekowanej trojanem Dziennik Internautów informował jeszcze w maju - spreparowany plik pojawił się w sieci BitTorrent niedługo przed udostępnieniem oryginalnej wersji na oficjalnej stronie Microsoftu. W ciągu dwóch tygodni powstał botnet złożony z 27 tys. komputerów-zombie.

Cyberprzestępcom to nie wystarczyło. Jak podaje G Data Software, obecnie w sieci P2P rozpowszechniany jest plik instalacyjny Windows 7 zarażony różnymi rodzajami złośliwych kodów. Praca na komputerze z zainfekowanym systemem nie tylko umożliwia kradzież prywatnych danych, ale stanowi też zagrożenie dla pozostałych użytkowników internetu - ostrzegają eksperci.

Z ich szacunków wynika, że 80% nielegalnie udostępnionych instalek nowego systemu operacyjnego ma w sobie zaszyte oprogramowanie szpiegujące. Dane te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Jak zauważa Tomasz Zamarlik z G Data, nie jest to pierwszy przypadek rozpowszechniania groźnych aplikacji za pomocą P2P. Warto tu wspomnieć o jednym z nielicznych trojanów stworzonych z myślą o systemach Apple'a - OSX.Iservice, którym zostały zainfekowane pirackie wersje iWork 09. Taki sam proceder obserwowaliśmy przy udostępnieniu Firefoksa 3.5 - dodaje Zamarlik, podkreślając jednak, że w przypadku Windows 7 grono zainteresowanych jest szersze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Ruch bez EryOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik