Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Prawdopodobnie testowa wersja Windows 7 pojawiła się kilka dni temu w sieci BitTorrent. Tymczasem Microsoft ogłosił datę wydania W7 w wersji Realease Candidate. Użytkownicy nowego systemu Microsoftu będą mogli korzystać z aplikacji tworzonych pod Windows XP, dzięki zastosowanej wirtualizacji.

System operacyjny Windows 7 przedostał się w ubiegły piątek do sieci BitTorrent. Zdaniem Long Zhenga - blogera, który przejrzał kod systemu, wersja dostępna na torrentach niewiele różni się od testowych wydań W7, choć niektórzy internauci twierdzili, że jest to właśnie oczekiwana "release candidate".

Datę wydania Windows 7 RC Microsoft ustalił na 30 kwietnia br. Od tego dnia będzie on dostępny dla subskrybentów serwisów MSDN. Podobno niektórzy kluczowi partnerzy już mają dostęp do kompilacji 7100, ale producent systemu ani tego nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Pozostali zainteresowani będą mogli pobrać Windows 7 RC dopiero 5 maja 2009 r.

Microsoft planuje ułatwić użytkownikom systemu Windows XP migrację na Windows 7. W tym celu w W7 zostanie udostępniony tryb Windows XP. Dzięki technologii Virtual PC użytkownicy najnowszego systemu Microsoftu będą mieli możliwość zainstalowania (w trybie Windows XP) programów dedykowanych na XP, a następnie uruchamiania ich już z poziomu Windows 7.

Technologia zapewniająca kompatybilność obu systemów nie była częścią wypuszczanej wcześniej wersji beta systemu Windows 7. Nie będzie ona także w pakiecie z wersją RC, ale dodatek ten będzie dostępny za darmo do ściągnięcia ze stron producenta dla tych, którzy zaopatrzą się w wersje professional, enterprise lub ultimate systemu Windows 7.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: CNET