Wikileaks ujawni kolejne dokumenty

20-10-2011, 14:51

Julian Assange zapewnił, że Wikileaks nie jest "skończone", a w przyszłości w internecie zostanie ujawnionych jeszcze wiele tajnych materiałów.

W rozmowie z włoskim dziennikiem La Stampa, Julian Assange powiedział również, że akcja "Okupacji Wall Street" jest w dużej mierze inspirowana jego działaniami.

Czytaj także: Słaba sprzedaż biografii Assange'a

- Jeszcze nigdy poparcie społeczeństwa nie było dla naszej pracy tak duże, jak obecnie. Ruch "Okupacji Wall Street" co najmniej częściowo inspiruje się naszymi działaniami - powiedział Assange. - Stworzyliśmy klimat, w którym obywatele chcą przejrzystości i wiedzy dotyczącej tego, czym zajmują się aktualnie politycy.

Assange zapewnił, że ma poparcie ze strony wykładowców akademickich, środowiska naukowego, ale również urzędników, którzy nie są zadowoleni z działań rządu. Twórca demaskatorskiej witryny zapowiedział dodatkowo, że zamierza zwiększyć liczbę źródeł, z których Wikileaks uzyskuje informacje.

Australijski aktywista, który niedawno nazwał Facebooka "najlepszym narzędziem do szpiegowania w historii", stwierdził również, że "wszystkie media wykonujące poważną pracę są szpiegowane". Procederu takiego mają się dopuszczać nie tylko rządy państw, ale również prywatne grupy. Assange zauważył, że media w krajach rozwijających się są "bardziej uczciwe i odważniejsze". Zdradził przy okazji, że kolejnym celem Wikileaks, będzie naświetlenie mechanizmów międzynarodowych transakcji finansowych.

Czytaj także: Twórca Wikileaks: Facebook najlepszym narzędziem do śledzenia w historii


Źródło: La Stampa
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930