Wielka Brytania: Testują SMS-y alarmowe

15-09-2009, 06:47

Osoby niepełnosprawne też muszą wzywać pomocy. Dla niektórych jednak skorzystanie z tradycyjnych kanałów jest niemożliwe. Dlatego też w Wielkiej Brytanii pracują nad nowym rozwiązaniem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


O likwidowaniu barier dla niepełnosprawnych mówi się już od dłuższego czasu. Zazwyczaj jednak w tym kontekście wymienia się bariery architektoniczne czy też w komunikacji miejskiej. Tymczasem ważną sferą życia coraz większej liczby osób, także niepełnosprawnych, jest internet. W sieci wciąż wiele jest miejsc, które są dla nich nieprzyjazne. Stąd różnego rodzaju inicjatywy - tworzenie wersji stron dla głuchoniemych czy też słabo widzących.

Nie wszędzie jednak rozwiązania są łatwe do wprowadzenia. Osoby głuchonieme czy też mające poważne wady wymowy mogą mieć trudności z wezwaniem pomocy za pośrednictwem numerów alarmowych. W Wielkiej Brytanii pracują nad rozwiązaniem tego problemu. Trwają właśnie testy systemu przeznaczonego dla osób, które nie mogą wezwać pomocy "głosem" - podaje serwis BBC News w artykule Emergency text system goes live.

System działa bardzo prosto. Najpierw konieczna jest rejestracja - wystarczy wysłać SMS-a o treści "register" na numer 999. Wezwanie pomocy odbywa się poprzez wysłanie wiadomości tekstowej, w której wskazany będzie problem, jaka pomoc jest potrzebna oraz lokalizacja. Po chwili powinien przyjść SMS zwrotny z informacją, że pomoc jest w drodze, a także z instrukcjami dalszego postępowania bądź dodatkowymi pytaniami.

Testy przeprowadzane są wspólnie przez brytyjskich operatorów telekomunikacyjnym pod patronatem Ofcomu, odpowiednika naszego UKE. Jeśli faza testów okaże się sukcesem, system powinien zacząć działać w całym kraju z początkiem 2010 roku.


Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Wielka Brytaniatag niepełnosprawni
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.