Wiedźmin 3 - miliony sprzedanych kopii w ciągu dwóch tygodni (mimo braku DRM)

09-06-2015, 14:51

Wiedźmin 3 to ogromny sukces - potwierdzają kolejne dane na temat sprzedaży. Jeszcze raz przypomnijmy, że twórcy gry nie zastosowali uciążliwych zabezpieczeń antypirackich (DRM).

Na początku tego miesiąca Dziennik Internautów pisał o tym, że Wiedźmin 3 osiągnął sukces bez zabezpieczeń antypirackich i bez nieprzyjaznych graczowi technik marketingowych. Po prostu dobra gra się sprzeda i nie jest prawdą, że każdy "ukradnie" grę, jeśli tylko będzie miał techniczną możliwość. 

Po publikacji tamtego tekstu kilka osób zwróciło nam uwagę, że sukces Wiedźmina 3 jeszcze nie jest taki pewny, że musimy poczekać na więcej danych dotyczących sprzedaży. 

4 mln kopii w dwa tygodnie

Dzisiaj firma CD Projekt RED ogłosiła, że przez pierwsze dwa tygodnie sprzedaży gracze kupili 4 mln kopii Wiedźmina 3: Dziki Gon. Trzyletnie nakłady na produkcję Wiedźmina 3 zwróciły się w dniu premiery.

- Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży Wiedźmina 3, która przekroczyła nasze oczekiwania. Już w dniu premiery zwróciły nam się całe ponoszone przez trzy lata nakłady na produkcję - powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Wiedźmin 3

To wszystko może cieszyć, choć szef CD Projektu dodaje, że wciąż nie mamy pełnego obrazu ewentualnego sukcesu Wiedźmina 3. 

- Sprzedaż do użytkowników końcowych, zwana sell through, jest bardzo ważna, bo świadczy o sile i popularności Wiedźmina. Natomiast trzeba pamiętać, że nasz przychód jest generowany przez sprzedaż do sklepów i sieci handlowych, czyli tzw. sell in, która z założenia jest wyższa. Pełne dane sprzedażowe na koniec czerwca, sporządzone na podstawie raportów licencyjnych od naszych globalnych partnerów, przekażemy razem z wynikami za pierwsze półrocze 2015 r., a więc pod koniec sierpnia – dodaje Kiciński.

Nie bez znaczenia jest to, że Wiedźmin 3: Dziki Gon od momentu premiery utrzymuje się na najwyższych miejscach list sprzedaży, m.in. w takich serwisach, jak Steam, GOG.com czy Amazon. Według danych firmy Sony gra była również najlepiej sprzedającym się tytułem w PlayStation Network w maju. Wiedźmin 3 od trzech tygodni plasuje się również na pierwszym miejscu listy najlepiej sprzedających się tytułów w Wielkiej Brytanii według GfK.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy