Wiedźmin 2 pobije rekord - zarobi 150 mln zł

GazetaPrawna.pl 05-04-2011, 21:32

Gra komputerowa Wiedźmin 2, która zadebiutuje na rynku w połowie maja, ma w ciągu trzech lat przynieść ok. 150 mln zł zysku na poziomie operacyjnym, spodziewają się analitycy DI BRE. Wartość przychodów ze sprzedaży gry ma przekroczyć 195 mln zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


"Pierwsza część okazała się olbrzymim sukcesem, sprzedając się na całym świecie w 1,7 mln egzemplarzy, a gra bardzo dobrze przyjęta została zarówno przez graczy, jak i przez branżowe portale. Za sukcesem sprzedażowym nie szedł jednak duży sukces finansowy, gdyż pierwsza część sagi zarobiła zaledwie około 3 mln zł. W przypadku drugiej części spodziewamy się jednak dużo większego wpływu na wyniki generowane przez Optimusa" - czytamy w raporcie.

Analitycy szacują przychody z drugiej części Wiedźmina na 195,2 mln zł, a dotychczasowe koszty jego produkcji na ok. 30 mln zł. Uwzględniając dodatkowe koszty (m.in. związane z marketingiem), projekt ma przynieść - według szacunków DI BRE - ok. 150 mln zł zysku operacyjnego.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Gra Wiedźmin 2 pobije rekord: zarobi 150 mln zł

ISB

gazeta prawna

 Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.