Wideo na życzenie w ofercie Telekomunikacji Polskiej

12-10-2006, 12:49

Na otwarcie wirtualnej wypożyczalni filmów klienci Telekomunikacji Polskiej mają do wyboru ponad 100 tytułów, do końca bieżącego roku oferta ma zostać rozbudowana do 500 filmów - poinformowali dziś przedstawiciele firmy. TP chciałaby stworzyć najbogatszą bibliotekę filmów i programów on-demand w Polsce.

W bibliotece wypożyczalni TP znajdują się polskie i zagraniczne filmy, m.in. Mr. & Mrs. Smith, Sahara, Oliver Twist, Pan życia i śmierci, Vinci. Ofertę telekom przygotował we współpracy z Cineman oraz ITI Film Studio i Kino Świat.

- Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. Wierzę, że usługa ta zmieni oblicze polskiego rynku telewizyjnego, ponieważ daje Klientowi pełną wolność wyboru i komfort. - mówi Kornelia Mathea, Dyrektor Dywizji Usługi dla Domu Telekomunikacji Polskiej.

Z wideo na życzenie TP korzystać mogą wszyscy użytkownicy videostrady tp oraz multipakietu tp. Obecny zasięg tej oferty to 6 największych miast w kraju - Warszawa, Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań i Gdańsk.

Za korzystanie z wirtualnej wypożyczalni nie jest pobierany dodatkowy abonament - klienci płacą wyłącznie za obejrzenie wybranych pozycji. Opłaty dokonywane są ze specjalnego, przedpłaconego konta. Można je doładować kupując kartę zdrapkę w salonie sprzedaży tp, lub dzwoniąc z telefonu, na którym jest zarejestrowana usługa, na numer 0 300 900 100.

By korzystać z wideo na życzenie, nie są potrzebne także dodatkowe urządzenia - wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp: modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz telewizor.

Do przesłania filmu do klienta wykorzystywana jest specjalna sieć TP, oddzielona od internetu. W celu zabezpieczenia treści przed nieupoważnionym dostępem wideo na życzenie wykorzystuje najnowszą technologię Viaccess. Wszystkie filmy są przesyłane w formie zaszyfrowanej i może je obejrzeć tylko uprawniony odbiorca.

Wybrany film jest dostępny przez 24 godziny od momentu wypożyczenia - można go w tym czasie wielokrotnie oglądać, przerywać i wznawiać oglądanie, przewijać do przodu i wstecz. Program pojawia się zaraz po wybraniu - nie trzeba czekać na jego pobieranie i zapisywanie.

Firma zapowiada wprowadzenie w najbliższym czasie nowych, innowacyjnych usług, takich jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR - dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031