Web Intents połączy różne rodzaje aplikacji

05-08-2011, 11:44

Wyszukiwarkowy gigant wspólnie z Mozillą pracują nad rozwiązaniem, które ułatwi komunikację standardowych aplikacji z tymi działającymi w oknie przeglądarki.

Usługi webowe od Google'a coraz bardziej przypominają standardowe aplikacje. Deweloperzy firmy pracują obecnie nad rozwiązaniem, które ma pomóc w częściowym zatarciu różnic między dwoma odmiennymi zestawami narzędzi.

>>Czytaj także: Wygodny podgląd wiadomości w Gmailu

Sonda
Mozilla zdoła rozwiązać problem z błędami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Rozwiązanie Web Intents ma wprowadzać nową warstwę abstrakcji łączącą aplikacje internetowe oraz usługi oferujące otwarte API. Dzięki temu różnego rodzaju narzędzia mogłyby się bez problemów wymieniać danymi. Co równie ważne, także deweloperzy aplikacji mieliby dzięki temu znacznie ułatwione zadanie.

Na blogu Chromium poinformowano, że rozwiązanie nie jest już jedynie pomysłem, a programiści rozpoczęli przygotowanie pierwszych prototypów Web Intents. Warto przy okazji zauważyć, że nazwa projektu bez wątpienia jest nawiązaniem do "intencji", czyli znanych z Androida abstrakcyjnych komend zawierających opisy operacji, które mają zostać wykonane w następnej kolejności.

Wyszukiwarkowy gigant pracuje nad nowym rozwiązaniem z myślą o swoim systemie Chrome OS, jednak całość może mieć znacznie szersze zastosowanie. Jak powiedział James Hawkins z Google'a, obecnie webowe aplikacje muszą korzystać ze skomplikowanych interfejsów, by komunikować się z innymi narzędziami. Dzięki Web Intents integracja różnego rodzaju usług ma więc być powszechniejsza i prostsza w implementacji.

>>Czytaj także: Mapy Google dla Androida z funkcją wysyłania zdjęć


Źródło: Chromium Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy