30 osób z kilkunastu krajów świata dyskutujących o sprawach społecznych, korupcji, mediach, debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej w jednym miejscu. W tym roku 16 i 17 kwietnia Warszawa stanie się najbardziej otwartą, cyfrową i obywatelską stolicą w Europie.
reklama
W tych dniach w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się Personal Democracy Forum (PDF). To już trzecia edycja Forum Demokracji Osobistej - największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w Europie poświęconego technologii, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, skupiającego osoby z organizacji pozarządowych, aktywistów, pracowników administracji publicznej i dziennikarzy z ponad 20 krajów świata.
- Polska i kraje Europy Środkowej oraz Wschodniej to ewenement na skalę światową, jeśli chodzi o ruchy miejskie i zaangażowanie obywatelskie - mówi Jakub Górnicki, organizator wydarzenia, członek Fundacji e-Państwo. - Obserwowaliśmy to przez dwa lata podczas różnych konferencji w Waszyngtonie, Nowym Jorku czy San Francisco. Na hasło „kto jest zza granicy” wstawali Węgrzy, Czesi, Rumuni oraz Polacy. W zachodnich krajach naszego kontynentu dzieje się bardzo mało albo nic, dlatego chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie osoby oraz organizacje aktywne z naszej części świata mogłyby się spotkać i wymienić doświadczenia, a osoby spoza regionu - zobaczyć i zrozumieć jego prawdziwy potencjał - dodaje.
W tym roku temat przewodni PDF to „Moje państwo. Otwarte. Cyfrowe. Obywatelskie”. Pierwszego dnia zaprezentuje się blisko 30 osób, które opowiedzą o sprawach społecznych, mediach i debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej. Poznamy doświadczenia z Ukrainy, Polski, USA, Argentyny, Estonii, Łotwy oraz wielu innych krajów (zapewniamy tłumaczenie). Drugi dzień będzie z kolei dniem warsztatowym z czasem na dyskusję, dłuższe sesje, możliwość nawiązania kontaktów, podzielenia się swoimi pomysłami. Ten dzień jest w pełni zorganizowany przez społeczność.
Wystąpią m.in. Zuzana Wienk - dyrektor programowa Fair-Play Alliance, czołowej słowackiej Watchdog NGO, która wykorzystuje analityczne dziennikarstwo śledcze w celu zdemaskowania niedozwolonych praktyk w polityce i administracji publicznej, Konrad Kruczkowski – autor bloga haloziemia.pl, który aktywnie komentuje sprawy społeczne, role i model ojcostwa, kwestie wykluczeń, dużo uwagi poświęcając organizacjom NGO, Emin Milli - dyrektor wykonawczy Meydan TV, niezależnej platformy medialnej z Azerbejdżanu, który w 2009 roku na dwa lata trafił do więzienia za krytykę władzy, Daria Kaleniuk - współzałożycielka i dyrektor wykonawcza w Centrum Działań Antykorupcyjnych na Ukrainie, która w trakcie protestów na Euromajdanie, kierowała stroną yanukovich.info, Marek Materek – prezydent Starachowic, który od wielu lat kreuje i angażuje się w pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu, Rufus Pollock - prezes i założyciel Open Knowledge Foundation, który zajmuje się strategią, fundraisingiem oraz komercyjną stroną pracy fundacji.
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę:
http://epf.org.pl/pl/wydarzenia/pdfplcee2015/
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do jak najszybszej rezerwacji.
Organizatorem PDF jest Fundacja ePaństwo, która od 5 lat wykorzystuje nowe technologie w celu budowania prostych i użytecznych inicjatyw i serwisów obywatelskich. Wspomaga rozwój demokracji poprzez upowszechnianie praw obywatela w zakresie dostępu do informacji publicznej. Swoje cele statutowe realizuje poprzez portal Sejmometr.pl oraz inicjatywę Koduj dla Polski. W 2012 roku Fundacja ePaństwo oraz jej serwis Sejmometr.pl otrzymali od Komisji Europejskiej w ramach projektu European Public Sector Information (PSI) Platform tytuł „2012 ePSI Traiblazer” w kategorii dane parlamentarne.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*