Warszawa: Darmowy internet przy Kolumnie Zygmunta

05-08-2010, 15:33

Mieszkańcy Warszawy i turyści przebywający na placu Zamkowym mogą od dziś, 5 sierpnia, korzystać z bezprzewodowego, bezpłatnego dostępu do internetu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Hotspot został uruchomiony przez Urząd Miasta stołecznego Warszawy około godz. 10.00 na pl. Zamkowym przy Kolumnie Zygmunta. Jest to pierwsza darmowa sieć w Warszawie realizowana bezpośrednio przez stołeczny ratusz - poinformowali przedstawiciele urzędu.

Mapka darmowego dostępu do internetu - Warszawa, Stare Miasto
fot. Urząd m.st. Warszawy - Mapka darmowego dostępu do internetu - Warszawa, Stare Miasto
Z dostępu do internetu, udostępnionego przez miasto, można będzie korzystać na obszarze Traktu Królewskiego, Starego Miasta oraz części Powiśla.

- Przestrzeń, gdzie dostępny jest bezpłatny internet, jest atrakcyjna dla warszawiaków, turystów, a także studentów, którzy jesienią wrócą na uczelnie – tłumaczy rzecznik prasowy Ratusza Tomasz Andryszczyk. - Chcielibyśmy przejść na praską stronę Wisły. Myślimy poważnie o otoczeniu Stadionu Narodowego i ulicy Francuskiej, która teraz przechodzi rewitalizację. Internet byłby dobrym uzupełnieniem i dodatkową atrakcją dla tych miejsc.

Warszawski hotspot pozwala na korzystanie z internetu o maksymalnej prędkości 400 kb/s download i 1 Mb/s upload. Połączenie trwa do 30 minut, a kolejną sesję można rozpocząć po ponownym zalogowaniu się. Połączenie możliwe jest dla dowolnych urządzeń posiadających kartę Wi-Fi, np. telefonów komórkowych, laptopów, palmtopów czy netbooków.

Maksymalna liczba osób, która może jednocześnie korzystać z sieci, to ok. 1200 użytkowników. Jak wyjaśniają przedstawiciele Ratusza, jest to limit początkowy, który może być zwiększony w sytuacji dużego zainteresowania.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z hotspotu powinny szukać sieci Wi-Fi o nazwie UM-Warszawa. Po wpisaniu w przeglądarce dowolnego adresu strony WWW system automatycznie przekieruje nas na stronę logowania się do miejskiej sieci Wi-Fi. By skorzystać z hotspotu, należy podać adres e-mail i zatwierdzić regulamin usługi. Jak zapewnia urząd, podane adresy e-mail wykorzystane będą wyłącznie do celów statystycznych.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.