Warsaw Security Forum – eksperci porozmawiają o różnych sferach bezpieczeństwa

23-10-2018, 18:45

24-25 października w Warszawie odbędzie się piąta edycja konferencji Warsaw Security Forum. Przedstawiciele służb bezpieczeństwa, ministrowie obrony i spraw zagranicznych, przedstawiciele wojska oraz NATO z całej Europy, spotkają się, by omówić zagadnienia obronności i bezpieczeństwa. Istotnym elementem rozmów będą kwestie dotyczące obszaru bezpieczeństwa cyfrowego.

Zeszłoroczna edycja Warsaw Security Forum organizowana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego przyciągnęła ponad 900 uczestników z 54 krajów. W tym roku przedstawiciele służb bezpieczeństwa, NATO i administracji publicznej ponownie spotkają się, by rozmawiać o zagrożeniach analogowych i cyfrowych dla bezpieczeństwa publicznego.

Ekspertów wojskowych i polityków wesprą specjaliści od pozyskiwania, wykorzystywania i analizy location data (danych lokalizacyjnych) z kanału mobile. Opowiedzą o szansach i zagrożeniach związanych z wykorzystaniem tych danych w pracy wywiadowczej, działaniach wojskowych i codziennej pracy służb bezpieczeństwa.

Co warto wiedzieć na ten temat już teraz? Dane pozyskiwane z aplikacji mobilnych pozwalają zbierać istotne informacje z punktu widzenia reklamowego i są gromadzone m.in. w celach marketingowych. Wykorzystanie location data pozwala m.in. tworzyć precyzyjne kampanie marketingowe skierowane do osób znajdujących się w określonej lokalizacji, np. galerii handlowej czy wokół stacji benzynowej. Na bazie informacji z kanału mobile można analizować i badać zachowania określonych grup społecznych, mieszkańców miast, regionów czy całych krajów. Dane pozyskiwane ze smartfonów i tabletów mogą służyć również służbom wywiadowczych oraz przedstawicielom armii.

Źródło: Selectiv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy