Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Vivino: Pierwsza darmowa aplikacja dla "winiarzy" na Androida i iPhona

informacja prasowa 28-08-2012, 16:41

Nigdy nie zapomnij wina, które piłeś - ta aplikacja zapamięta każde wino, którego próbowałeś w bardzo łatwy sposób. Wszystko, czego potrzebujesz, to smarphone z aparatem.

Robisz zdjęcie plakietki wina, następnie najnowsza technologia rozpoznawania obrazów znajdzie dane wino w bazie danych Vivino. Ponadto użytkownik otrzyma wiele informacji o winie, jak również oceny i komentarze innych osób, które również próbowały tej samej butelki.

Vivino

Poprzez ostatnie dwa lata Vivino włożyło całą swoją energię w ulepszanie aplikacji i powiększanie swojej bazy danych. Aktualnie aplikacja pokrywa 75% przychodzących zdjęć. Prezes firmy Vivino Heini Zachariassen powiedział:

Od samego początku, naszym głównym celem było stworzenie największej na świecie bazy danych z winami. Od wprowadzenia aplikacji na rynek w styczniu 2011 roku nasz procent wykrywania obrazów zwiększył się z 40% do 75%. Mogę więc śmiało powiedzieć, że Vivino jest aktualnie największą na świecie bazą danych z winami. Jednakże nasza firma dąży do pokrycia około 90% win z całego świata.

Użytkownik aplikacji ma również możliwość połączenia jej z kontem na Facebooku. W ten sposób może on polecić swoje ulubione wino znajomym, jak również mieć grono ludzi, którzy będą śledzić jego degustacje.

O Firmie: 

Vivino.com jest bazą danych z winami online, gdzie jednym z inwestorów był sam Janus Friss - założyciel Skype. Wina są starannie opisane: gatunek winogron, przykładowe rodzaje jedzenia, które idą w parze z winem, winnica, z której dane wino pochodzi, producent etc. Ponadto aplikacja na chwilę obecną posiada w swojej bazie danych 700 tysięcy win z 14 tysięcy winnic oraz ponad 36 tysięcy miejsc sprzedających wino z całego świata. Aplikacja ta dopiero rozwija się na terenie Polski, ale w krajach takich, jak Dania i Brazylia, aplikacja rośnie w niesamowicie szybkim tempie. Użytkownicy mają tutaj duży wpływ na rozwój aplikacji, gdyż to oni sami mogą dodawać nowe miejsca, w których można kupić wino, nowe plakietki itd.

www.vivino.com
« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031