Obserwując gigantyczną ilość danych przetwarzanych każdego dnia w chmurze oraz galopujący wzrost pojemności dysków, nietrudno zdać sobie sprawę, że analizy wykonywane tradycyjnymi metodami wymagającymi czasochłonnego zabezpieczenia wszystkich nośników wkrótce stracą rację bytu. Potrzebna jest wstępna selekcja i segregacja danych przeznaczonych do analizy.
reklama
Nowe podejście do informatyki śledczej pozwala na analizę danych dostępnych w chmurze, podgląd uruchomionych aplikacji, podłączonych urządzeń bez ryzyka utraty danych ulotnych przy jednoczesnej oszczędności czasu i nakładów przeznaczonych na analizę.
Rewolucja, jaką są metody triage i live forensic, porównywana jest z przełomem, który dokonał się w badaniu trzeźwości kierowców podczas zastąpienia badań w laboratorium przenośnym alkomatem.
Weź udział w konferencji i przekonaj się, jakim skokiem jakościowym w analizie informatycznej są wspomniane metody.
Podczas wydarzenia poznasz zagadnienia teoretyczne, metodykę, najnowsze rozwiązania technologiczne, a także aspekty prawne związane z analizami informatycznymi na „żywym organizmie”.
Wśród wykładowców – praktycy informatyki śledczej, liderzy technologiczni oraz prawnicy specjalizujący się w tematyce elektronicznego materiału dowodowego.
Agenda V Ogólnopolskiej Konferencji Informatyki Śledczej:
Konferencja odbędzie się 4 października 2013 r., w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.
Więcej informacji, w tym krótkie opisy wykładów i możliwość rejestracji na stronie: www.siis.org.pl/konferencja
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
E-sąd: jak zwalczyć nakaz zapłaty, o którym dowiadujesz się dopiero od komornika