Użytkownicy serwisu MegaUpload chcą pozwać FBI

27-01-2012, 15:53

Nie wszyscy użytkownicy wykorzystywali MegaUpload do wymieniania się plikami z naruszeniem praw autorskich - zapewniają internauci, którzy zamierzają pozwać FBI.

Zamknięty niedawno serwis MegaUpload uchodził w sieci za miejsce, gdzie bez trudu znaleźć można było najnowsze filmy czy muzykę. Dziesiątki tysięcy użytkowników wykorzystywało jednak witrynę, by przechowywać tam swoje pliki związane z pracą - przekonuje serwis TorrentFreak.

Czytaj także: Stratfor przywraca stronę po atakach

- Ogromne straty spowodowane nagłym zamknięciem MegaUpload są czymś zupełnie odwrotnym do zamierzeń policji - czytamy w skardze, która ma trafić do władz Stanów Zjednoczonych. Już teraz w formalnościach internautom pomagać ma m.in. Partia Piratów.

Przedstawiciele organizacji zapewniają, że badają potencjalne naruszenie prawa, a później będą się starali złożyć tak wiele skarg przeciwko amerykańskim władzom, jak to tylko możliwe. Jest to inicjatywa, która ma pomóc uczciwym użytkownikom internetu w obronie przed nadużyciami prawnymi - zapewnia Pirate Parties International.

Po tym jak FBI zamknęło usługę MegaUpload, a także aresztowało jej twórców, sprawą postanowili zająć się również internetowi aktywiści z grupy AnonymousJako Anonymous rozpoczynamy największy w historii atak na witryny rządowe oraz należące do przemysłu muzycznego - informowali niedawno, a w wyniku późniejszych ataków DDoS wiele ze wspomnianych stron rzeczywiście na pewien czas zniknęło z sieci.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031