Użytkownicy Chomikuj.pl na celowniku producenta AutoMapy

04-05-2010, 17:59

W ciągu trzech miesięcy z serwisu Chomikuj.pl usunięto ponad 100 tys. udostępnionych w nim kopii oprogramowania AutoMapa. Udało się już zidentyfikować ponad 500 osób udostępniających w tym serwisie wspomnianą aplikację do nawigacji. Niewykluczone, że producent AutoMapy będzie chciał pociągnąć ich do odpowiedzialności.

Za wykryciem i usunięciem z sieci pirackich kopii nawigacji samochodowej stoi firma blue|mental. Trzy miesiące temu, na zlecenie producenta AutoMapy rozpoczęła ona monitorowanie sieci i usuwanie z różnych serwisów nielegalnych kopii tego oprogramowania. Jak informują przedstawiciele blue|mental, z samego tylko serwisu Chomikuj.pl usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa.

- Według wstępnych analiz szacuje się, że działania blue|mental pozwoliły zredukować poziom piractwa AutoMapy w serwisie Chomikuj.pl o 80% - chwalą się przedstawiciele firmy zajmującej się monitorowaniem i ograniczaniem nielegalnej dystrybucji w internecie produktów w postaci cyfrowej.

Przedstawiciele blue|mental zaznaczają, że jednym z elementów ich działalności jest także identyfikacja użytkowników, którzy świadomie bądź nieświadomie udostępniają pirackie kopie oprogramowania na swoich kontach w serwisach hostujących pliki.

– Zidentyfikowano już ponad 500 użytkowników serwisu Chomikuj.pl, z których katalogów, po formalnym zgłoszeniu, zniknęły nielegalne kopie programów. Warto pamiętać, że korzystanie z pirackich kopii plików muzycznych, filmowych i oprogramowania jest przestępstwem, które niesie za sobą takie same skutki prawne, jak każda kradzież mienia znacznej wartości – ostrzega Krzysztof Bogucki z blue|mental.

Akcja prowadzona przez blue|mental potrwa do końca roku. Działania firmy mogą w dużej mierze skupić się przeszukiwaniu kont użytkowników serwisu Chomikuj.pl, który jest jednym z największych polskich internetowych magazynów plików i w którym to "pirackie żniwa" mogą być najlepsze.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy