Uważaj, jak sprzeciwiasz się ACTA

24-01-2012, 15:24

Jeśli popierasz protest na wszystkich możliwych fan page'ach na Facebooku z hasłem ACTA, to prawdopodobieństwo, że zostaniesz sprzedany jest bardzo wysokie. Osoby chcące zarobić na oburzeniu internautów muszą tylko zaczekać, aż uzbiera się odpowiednia liczba fanów, aby później zebrać żniwo, czyli pieniądze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Tylko w ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku na Allegro sprzedano 1,3 mln fanów różnych stron na Facebooku. O sprzedaży fanów na Allegro pisaliśmy na początku stycznia w Dzienniku Internautów. Niektórzy internauci wydają się zapominać, że popierane strony na portalu społecznościowym należy wybierać ostrożnie.

Na Facebooku istnieje już kilkadziesiąt fan page'ów, które mają w swojej nazwie hasło „ACTA”, niektóre mogły zostać stworzone przez organizacje pozarządowe, innymi zarządzają bliżej nieznani zwolennicy wolnego internetu. Jednak to nie one muszą być najgroźniejsze. Na Facebooku pojawiają się kolejne strony, których właściciele zachęcają do poparcia protestu. Ich cel to wywołanie emocji u internauty, aby ten kliknął „Lubię to!” i polecił danego fan page'a swoim znajomym. Reszta działa niczym kampania wirusowa.

Czytaj też: Poznaj tekst ACTA, sięgnij do źródła

Warto pamiętać też o Anonymous, czyli niezidentyfikowanej grupie osób protestującej m.in. przeciwko ACTA. Dla hasła „Anonymous” również pojawiają się strony na Facebooku, które później mogą okazać się zwykłymi farmami fanów.

Decydując się na poparcie protestującej grupy osób, należy sprawdzić, kto stworzył fan page'a bądź kto zorganizował protest. Takie strony najczęściej mają swoje odpowiedniki pod adresami zewnętrznymi, a niektóre zostały stworzone przez organizacje pozarządowe.


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.