Usiądź wygodnie i kup mieszkanie! - rynek nieruchomości w dobie Internetu

informacja prasowa 29-04-2013, 14:36

Jeszcze do niedawna podejmując decyzję o kupnie mieszkania z rynku wtórnego, na przyszłego nabywcę jeszcze przed szeregiem męczących formalności dotyczących samego sfinalizowania transakcji, już czekało mnóstwo pracy. Znalezienie interesującej oferty było bezpośrednio powiązane ze śledzeniem takich punktów na mapie miasta jak: tablice ogłoszeniowe w spółdzielni mieszkaniowej, przystanki autobusowe/tramwajowe, lokalna telewizja kablowa czy regionalna gazeta codzienna. W przeciągu kilku lat większość potencjalnych nabywców swoje poszukiwania mieszkania rozpoczyna, a co najważniejsze, najczęściej również kończy w sieci.

Jakie są zalety internetowych serwisów ogłoszeniowych sprzedaży nieruchomości? Przede wszystkim możemy sobie pozwolić na wstępne przeglądanie ofert bez wychodzenia z domu. Po drugie, ta wstępna selekcja jest coraz bardziej drobiazgowa. Dobrze przygotowane ogłoszenie odpowiada na niemal wszystkie trapiące nabywcę pytania. Dodatkowo anons opatrzony jest zazwyczaj zdjęciami wnętrz, coraz częściej możliwa jest również wirtualna podróż po mieszkaniu. Jest sporo serwisów internetowych zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych umożliwiających prosty i szybki przegląd ofert.

 lokale

Najczęstszymi autorami zamieszczanych tam ogłoszeń są pośrednicy nieruchomości. Wystawiają oni około 90% ofert. Specjaliści z zakresu tej dziedziny gospodarki przekonują, że szczególnie przy zakupie pierwszego mieszkania dobrze oddać się w ręce specjalistów. Próba poradzenia sobie z bezpośrednią ofertą sprzedaży dla laika w tym biznesie, niestety często kończy się porażką. Z kolei biuro nieruchomości ma obowiązek sprawdzić osobę sprzedającą oraz mieszkanie, księgę wieczystą i inne dokumenty. Jeżeli więc zdecydujesz się na taką opcję, obejrzysz mieszkanie razem z pośrednikiem i zdecydujesz się je kupić, masz dużo większe szanse na uniknięcie serii niemiłych niespodzianek. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów i skupić się na mieszkaniach lub domach wystawionych przez firmę pośredniczącą.

mieszkania na sprzedaż

Oprócz bogatej i rzetelnej bazy ofert z rynku wtórnego, Internet to również źródło wiedzy dotyczącej kredytów mieszkaniowych. Mało kto może sobie pozwolić na komfort wyłożenia określonej w ogłoszeniu sumy. Dla ludzi próbujących kupić mieszkania lub domy jedną z ważniejszych kwestii okazuje się więc jak najkorzystniejszy kredyt. Tutaj również z odsieczą przychodzi internetowy wynalazek. Błyskawiczne porównywarki kredytów to na bieżąco aktualizowane potężne bazy danych, zbierające informacje od wszystkich działających na terenie Polski banków.

sprzedaz mieszkan w szczecinie 

Czy można pozwolić sobie na przeprowadzenie całej transakcji kupna mieszkania przez Internet? Specjaliści odradzają. Kupowanie mieszkania to bardzo poważna decyzja, z którą większość ludzi mierzy się tylko raz w życiu. Warto obejść okolicę kupowanego lokalu, obejrzeć klatkę schodową, poznać sąsiadów. Nie zaszkodzi również popytać o planowane w okolicy inwestycje. Mimo coraz popularniejszych spacerów wirtualnych, ich realna, staroświecka odmiana może być równie przydatna. Internet za to świetnie sprawdzi się jako preludium do naszych nieruchomościowych zmagań.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy