Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

UKE zajmie się pieniędzmi znikającymi z kont prepaid

03-01-2008, 06:12

Pieniądze znikające z kont użytkowników telefonów na kartę w momencie gdy kończą się połączenia wychodzące, to jeden z problemów jaki Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej chce rozwiązać w bieżącym roku - czytamy w Gazecie Prawnej.

O swoich planach dotyczących m.in. rynku telefonii komórkowej Anna Streżyńska opowiedziała w wywiadzie dla Gazety Prawnej. Wyjawiła m. in., że znikające z konta pieniądze to zjawisko, na które skarży się bardzo wielu użytkowników usług prepaid (dzieje się tak w Orange i od niedawna w Simplusie). UKE stara się w tej sprawie porozumieć z operatorami.

W przyszłym roku Anna Streżyńska zamierza zająć się również urealnieniem liczby kart SIM. Jej zdaniem powinno się się określić jasne zasady uznawania ich za aktywne.

W wywiadzie dla GP Streżyńska powiedziała ponadto, że jednym z najważniejszych działań UKE w nowym roku będzie sporządzenie raportu o wykonaniu strategii regulacyjnej. Dzięki niemu UKE przekona się ile z zapowiedzianych w 2006 roku 4 mld zł oszczędności na usługach telekomunikacyjnych udało się zrealizować. Prezes Urzędu dodała jednak, że operatorzy niezbyt chętnie przekazują dane potrzebne do napisania raportu.

Streżyńska dodała, że kolejny rok nie będzie raczej obfitował w spektakularne decyzje, bo udało się już zrobić to, czego brakowało w poprzednich latach. Urząd zajmie się teraz pracą "mrówczą, za to bardziej perspektywiczną", szczególnie w obszarze ochrony konsumentów oraz budowy podstaw funkcjonowania LLU (uwolnienie pętli lokalnej).

W przyszłym roku dokończone będą również trwające postępowania. Jednym z nich jest kontrola wykonywania usługi powszechnej przez TP. Wiadomo już, że wiele jest zastrzeżeń dotyczących przenoszenia klientów korzystających z częstotliwości radiowych 2,4 MHz, które TP ma zwolnić na częstotliwości GSM.

Więcej na temat planów Anny Streżyńskiej w Gazecie Prawnej: Nadal brakuje silnego konkurenta dla TP

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Gazeta Prawna