Uchroń się przed atakami hakerskimi, zabezpieczając odpowiednio swój sprzęt

26-02-2021, 12:08

Trudno wyobrazić sobie obecnie praktycznie jakiekolwiek współczesne przedsiębiorstwo bez komputerów, szerokiego dostępu do internetu oraz własnej wewnętrznej sieci. Wymogi narzucone stosunkowo niedawno przez tak zwane RODO skłaniają do wyboru coraz lepszych programów antywirusowych oraz poszukiwania na bieżąco zabezpieczeń najwyższej generacji. Ponadto ochrona tajemnicy formowej to także niezwykle ważny aspekt. Trudno zatem zdawać się na ślepy los sięgając po pierwszy z brzegu program antywirusowy. Ten ostatni musi być zatem wybrany z rozmysłem i dobrze przetestowany przed zakupem. Wiodący dostawcy takiego rodzaju oprogramowania pozwalają na solidne przetestowanie swojego produktu jeszcze zanim fizycznie w niego zainwestujemy.

Skuteczny program antywirusowy – to ważne

Obecnie wymagania stawiane przed skutecznym oprogramowaniem do walki z wirusami oraz innymi zagrożeniami są coraz wyższe i coraz bardziej wyśrubowane. Takiego rodzaju narzędzie po prostu musi wyprzedzać swoje czasy i być przygotowane na coraz to kolejne wyzwania. Zawsze „na krok przed” hakerami, którzy stają się coraz bardziej wysublimowani, a zarazem – coraz bardziej bezczelni. Nowoczesne technologie rozwijane są w oszałamiającym tempie. Niedawno także w wiek dorosły weszło pierwsze pokolenie, któremu internet towarzyszy praktycznie od urodzenia i jest dla niego czymś zupełnie naturalnym. W związku z tym wiele osób czuje się na tym polu po prostu jak ryba w wodzie. Nie każdy natomiast będzie chciał to wykorzystać do słusznych celów. Jednocześnie przedsiębiorcami są najczęściej przedstawiciele pokoleń starszych. To z myślą o nich powstają najnowocześniejsze rozwiązania do ochrony przed pomysłowością cyberprzestępców. 

Jak wybrać najlepszy program antywirusowy?

Uchroń się przed atakami hakerskimi, zabezpieczając odpowiednio swój sprzęt

Na rynku jak grzyby po deszczu pojawia się różnorodne oprogramowanie. Nie zawsze warto kierować się zamieszczonymi w sieci opiniami, ponieważ te nierzadko są po prostu fabrykowane. O ile chodzi o zakup drobnych, pojedynczych artykułów codziennego użytku – ryzyko jest stosunkowo niewielkie. Jeżeli zaś musimy zainwestować w oprogramowanie mające na celu chronić nasz majątek sprawa przedstawia się już zupełnie inaczej. 

Jeśli nie opinie, to co?

Czym zatem kierować się, aby wybrać w końcu dobry program antywirusowy? Można oczywiście polegać na opinii zaufanych znajomych, którzy nie są dla nas konkurencją i dobrze nam życzą. Dobrą wskazówką jest także fakt, że najlepsze oprogramowanie zdobywa laury na różnych międzynarodowych konkursach itp. W przeciwieństwie do opinii – nagrody przyznawane przez konsumentów trudno sfabrykować. 


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag program antywirusowytag nols
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: