Ubuntu może być bardziej niestabilne. Koniec wydań co pół roku?

23-01-2013, 09:13

Ubuntu czekają poważne zmiany. Prawdopodobnie nie wszystkie spodobają się użytkownikom...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Do tej pory kolejne wydania Ubuntu dla komputerów biurkowych udostępniane były co każde sześc miesięcy. Canonical chce jednak, by rozwój systemu był jeszcze szybszy, co wymusza kolejne działania...

Aktualizacje zamiast osobnych wydań

Sonda
Ubuntu jest stabilniejsze od Windowsa?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Leann Ogasawara z Canonical przyznała, że firma już od jakiegoś czasu rozważa uczynienie Ubuntu tzw. dystrybucją ciągłą. Kolejne wydania systemu pojawiałyby się tylko co dwa lata, a w międzyczasie wszelkie poprawki i nowości, trzeba byłoby po prostu ściągać z wykorzystaniem menedżera aktualizacji.

Ostatnio temat powrócił, jednak został przyćmiony przez premierę Ubuntu dla smarfonów. Zmiany dla użytkowników będą jednak na tyle ważne, że firma nie chce podejmować decyzji pochopnie: poza umożliwieniem deweloperom skupienia się na rozwoju systemu wiąże się ona również z wieloma niekorzystnymi dla użytkowników konsekwencjami. 

Mniejsza stabilność?

Dystrybucje ciągłe uznawane są za mniej stabilne niż standardowe wydania. Jest wielkim wyzwaniem z punktu widzenia rozwoju dystrybucji utrzymanie pewności, że wszystko działa dobrze razem każdego dnia - powiedziała Ogasawara. Przy okazji zapewniła jednak, że Ubuntu już teraz rozwijane jest w sposób, który ma na celu utrzymanie wysokiej jakości również między wydaniami. Dla niektórych problemem może się okazać także pobieranie dużych ilości aktualizacji.

Całą rozmowę można obejrzeć poniżej: 


Źródło: DI24.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.