Ubrania mogą naładować smartfona. Rozwiązanie problemu słabych baterii?

13-06-2013, 13:48

Trudno znaleźć osobę, która byłaby w pełni usatysfakcjonowana długością pracy jej smartfona na jednym ładowaniu. Czy nowa generacja ubrań na zawsze rozwiąże ten problem?

Rozwiązanie Power Pocket umożliwia generowanie energii, która powstaje w wyniku uginania się różnego rodzaju ubrań - na przykład kieszeni spodni czy bocznej ściany torby. Całość wydaje się wręcz idealna do ładowania elektronicznych gadżetów.

Power PocketSpecjalną wkładkę umieścić można na stałe, jednak projekt zakłada również używanie tymczasowych ładowarek tego typu, które potrafią zamieniać ciepło na energię elektryczną. Power Pocket umożliwi wykonywanie rozmów telefonicznych przez około 11 godzin, przy czym parametr ten może się zdecydowanie różnić zależnie od modelu telefonu.

W tworzenie nowych ładowarek zaangażowani są naukowcy z University of Southampton, a także gigant telekomunikacyjny Vodafone, co bardzo pozytywnie rokuje. Obecnie skupiamy się na dwóch wersjach Power Pocketa - termoelektrycznej oraz wykorzystującej energię kinetyczną - mówi profesor Stephen Beeby.

Rozwiązanie nie jest niestety idealne, bo wykorzystana raz wkładka nie będzie się nadawała do dalszego użytku. Zdecydowanie jest to jednak rozwiązanie wygodniejsze niż konieczność noszenia ze sobą ładowarki na wakacyjnych wyjazdach czy posiadanie dodatkowych akumulatorków.

- Mamy nadzieję, że rozwiązanie umożliwi zasilanie telefonów i pozwoli użytkownikom rozmawiać oraz wysyłać wiadomości w okresie trwania różnego rodzaju festiwali - powiedział Christian Cull z firmy Vodafone. Całość ma zostać zaprezentowana użytkownikom już w najbliższych dniach.


Źródło: Metro, Solnet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930