Ubezpieczenie samochodu - co musisz wiedzieć przed zakupem polisy?

23-09-2020, 07:59

Świadczenia komunikacyjne stanowią formę finansowego zabezpieczenia w przypadku kolizji na drodze lub awarii pojazdu mechanicznego. Na rynku dostępne są różnorodne oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Chcąc kupić produkt dostosowany do własnych potrzeb, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników.

Zakres polis

Pakiet odpowiedzialności cywilnej zaliczany jest do obowiązkowych świadczeń komunikacyjnych, dlatego jego zakres reguluje odpowiednia ustawa. W przypadku dobrowolnych ubezpieczeń rodzaj ochrony zależy od ustaleń konkretnej firmy oraz preferencji danego klienta. Przed zakupem konkretnego świadczenia warto więc zapoznać się z informacjami zawartymi w Ogólnych Warunkach Umowy. Dobrowolne pakiety komunikacyjne mają swoje ograniczenia terytorialne. Klient może jednak rozszerzyć zakres konkretnego ubezpieczenia za dodatkową opłatą. Warto również pamiętać o tym, że istnieją sytuacje, w których firma można odmówić wypłacenia należnego odszkodowania. Zazwyczaj sytuacje te dotyczą wypadków spowodowanych przez kierowcę działającego pod wpływem środków odurzających, a także właścicieli polisy, którzy dokonali szkody świadomie w celu wyłudzenia instrumentów finansowych od danego towarzystwa ubezpieczeniowego.

ubezpieczenie samochodu

Kalkulator OC/AC

Towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniają swoim klientom proste w obsłudze systemy, pozwalające wybrać najlepszy wariant polisy odpowiedzialności cywilnej i pakietu autocasco. Kalkulator składa się z formularza, w którego pola użytkownik powinien wprowadzić odpowiednie dane dotyczące swojego pojazdu. Po dokonaniu właściwych czynności system przetwarza wszystkie informacje, a następnie udostępnia klientowi oferty dostosowane do jego potrzeb. Internetowe porównywarki są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze. Za ich pośrednictwem można kupić konkretną polisę lub rozłożyć należność na dogodne raty. W przypadku wszelkich wątpliwości, klientowi udostępniana jest również opcja internetowej konsultacji z przedstawicielem danej firmy. Kalkulator OC/AC znaleźć można na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/(https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model)

Współwłasność

Młodzi kierowcy powinni liczyć się z tym, że towarzystwa ubezpieczeniowe z dużą ostrożnością traktują klientów, którzy nie posiadają żadnego doświadczenia motoryzacyjnego. W tego typu sytuacjach składka za polisę odpowiedzialności cywilnej może być wysoka. Szansą na jej obniżenie może być współdzielenie samochodu z osobą, która posiada zniżki za bezkolizyjne prowadzenie samochodu.

Przy wyliczaniu należnej składki towarzystwo ubezpieczeniowe uwzględnia zniżki i rabaty wypracowane przez doświadczonego kierowcę. Młody klient nie traci jednak szansy na wypracowanie własnych ulg. W przypadku zakupu kolejnej polisy, jej cena będzie więc obniżona o wartość uzyskanych benefitów.

Polisy komunikacyjne są dużym udogodnieniem dla kierowców. Przy wyborze odpowiedniego świadczenia nie należy kierować się jedynie kryterium cenowym. Ważny jest bowiem zakres ubezpieczenia oraz forma pomocy oferowana w ramach produktu.


Następny artykuł » zamknij

Gdzie szukać pracy w IT?

Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczenie samochodutag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: