Tysiące witryn zniknęło z sieci przez błąd w Amazon EC2

22-04-2011, 09:20

Popularne usługi cloud computingu kolejno zaliczają wpadki. Klienci niewiele mogą zrobić.

Po dużych problemach z wydajnością Gmaila usterki doświadczyła usługa wykorzystywana przez tysiące witryn i firm z całego świata.

>>Czytaj także: Nowy interfejs Google Analytics dostępny dla wszystkich

Sonda
Popierasz rozwiązania chmurowe?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Problem dotyczył między innymi usług Elastic Compute Cloud (EC2) oraz Relational Database Service (RDS) - jednych z najpopularniejszych rozwiązań chmurowych w sieci. Jak poważna była to usterka, widać dobrze na liście witryn, które w związku z problemami zniknęły na pewien czas z internetu. W śród nich znajdziemy między innymi startup Quora, Reddit, Foursquare oraz tysiące innych, mniej znanych usług.

Kolejnych problemów z rozwiązaniami chmurowymi praktycznie nie da się uniknąć, jednak jak mówi Robert Mahowald, analityk z IDC, tego typu awarie nie sprawią, że firmy nagle odwrócą się od Amazona. To nie powinno pogorszyć Amazonowi reputacji, jednak jest to bardzo, bardzo widoczny problem - podkreśla Mahowald.

Analityk Rob Enderle z Enderle Group uważa, że tego typu sytuacje najgorzej wpływają na ogólne postrzeganie cloud computingu, a nie konkretnych usług, jak Gmail czy Amazon EC2. Na chwilę obecną wszyscy zgodnie twierdzą jednak, że od rozwiązań chmurowych nie ma ucieczki. Najlepsze, co można zrobić, to przygotować plan awaryjny, bo z pewnością nie jest to ostatnia awaria tego typu.

Stan usług EC2 i RDS można śledzić na stronach Amazona.

>>Czytaj także: YouTube blokuje klipy grupy Anonymous


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031