Tym razem Samsung przegrywa w potyczce z firmą Apple

20-01-2012, 13:06

Kolejna patentowa skarga między największymi na świecie producentami smartfonów tym razem została rozpatrzona na niekorzyść Samsunga - poinformowali przedstawiciele niemieckiego sądu.

Tym razem sąd odrzucił skargę Samsunga, według której firma Apple miała naruszać 13 z patentów firmy w swoich urządzeniach. To jednak tylko jeden z wielu epizodów w długiej walce między korporacjami.

Czytaj także: Samsung rozpoczyna produkcję przezroczystych ekranów

- To nie pierwsze odrzucenie skargi w sprawie między tymi dwoma graczami - zauważa niezależny ekspert Florian Mueller, zajmujący się patentami. - Okazałoby się dużą niespodzianką, gdyby było to ostatnie wydarzenie tego typu między firmą Apple i Samsungiem.

W piątek południowokoreański producent poinformował, że niemiecki sąd nieprzychylnie rozpatrzył wniosek o ukaranie firmy Apple za wykorzystywanie trzech mobilnych technologii, które zdaniem Samsunga należą wyłącznie do niego. Jesteśmy zawiedzeni, że sąd nie podziela naszej wizji dotyczącej naruszeń wspomnianych patentów - napisała firma w swoim oświadczeniu.

Niedawno o naruszenie patentów Samsunga pozwała nawet firma Kodak. Zdaniem legendarnego producenta aparatów koreański gigant bez zgody wykorzystuje rozwiązania dotyczące automatycznego zarządzania zdjęciami, a także dzielenia się nimi za pośrednictwem lokalnej sieci.

Czytaj także: Samsung i Intel połączą swoje platformy mobilne


Źródło: Samsung, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy