Tydzień Bezpiecznego Internetu w nk.pl

PATRONAT MEDIALNY 19-04-2011, 13:05

Największy polski portal społecznościowy rozpoczął akcję uświadamiania najmłodszych o zagrożeniach w sieci, zachęcając do poznawania sposobów ich unikania. Partnerami "Tygodnia Bezpiecznego Internetu" są Fundacja Dzieci Niczyje oraz Komitet Ochrony Praw Dziecka.

W ramach akcji "Tydzień Bezpiecznego Internetu" NK przeprowadza panel dyskusyjny z użytkownikami oraz konkursy dla najmłodszych. Pierwszy z nich ma sprawdzić wiedzę internautów. Drugi jest skierowany do dzieci, które lubią rysować. Obydwie akcje potrwają tydzień. Do wygrania są m.in. programy antywirusowe.

>> Czytaj także: Nasza Klasa idzie za ciosem. Będzie bezpieczniej

Nk.pl od ponad dwóch lat pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa internautów oraz promowaniem wiedzy o zagrożeniach wśród użytkowników. W 2009 roku prezes spółki Nasza Klasa podpisał porozumienie w sprawie ochrony nieletnich internautów pod egidą Komisji Europejskiej. Efektem jest wiele widocznych zmian produktowych, serwis wprowadził m.in. Filtr Rodzinny (narzędzie blokujące spam i niechciane treści), bezpieczne logowanie przez SSL czy łatwo dostępne przyciski do zgłaszania nadużyć. Ponadto stworzono rozbudowaną zakładkę "Bezpieczeństwo", która zawiera porady dotyczące konkretnych problemów (np. kradzieży tożsamości, łamania netykiety, cyberprzemocy), materiały multimedialne i adresy do instytucji, w których można znaleźć pomoc.

- Administrowanie portalem, z którego korzysta kilkanaście milionów osób, to wielka odpowiedzialność. Bezpieczeństwo w sieci zależy jednak nie tylko od twórców portali, a również od świadomości i zachowania samych internautów. Dlatego staramy się regularnie uświadamiać najmłodszych o zagrożeniach i możliwościach ochrony przed nimi. Działamy przez nasze kanały informacyjne, zakładkę "Bezpieczeństwo", a także rozmawiamy z młodzieżą w gimnazjach podczas spotkań "Klikaj z Głową". W ramach "Tygodnia Bezpiecznego Internetu" przeprowadzimy konkursy, które upowszechnią wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w sieci - wyjaśnia Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Akcje związane z "Tygodniem Bezpiecznego Internetu" będą koncentrować się wokół profilu Sekuriona i Protekty (superbohaterów, którzy uczą najmłodszych bezpiecznych zachowań w internecie).

Zakładka Bezpieczeństwo
nk.pl/bezpieczenstwo

Konto Sekuriona i Protekty
nk.pl/sekurion_i_protekta


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nk.pltag NKtag Nasza-Klasatag nasza klasatag bezpieczeństwo
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930