Tworzenie stron WWW za darmo z Manifo.pl

ARTYKUŁ PROMOCYJNY 07-11-2011, 11:59

Każdy dziś może stworzyć stronę WWW. Z myślą o tych, którzy nie potrzebują serwisów projektowanych na zamówienie, powstały narzędzia do samodzielnego tworzenia witryn. Niestety, w praktyce większość tzw. kreatorów stron jest bardzo ograniczona. Są jednak wyjątki.

Na tle kreatorów udostępnianych głównie przez firmy hostingowe Manifo wyróżnia się ogromną swobodą w projektowaniu unikalnych serwisów oraz intuicyjnością interfejsu opartego o metodę drag & drop. Ponadto, w przeciwieństwie do wspomnianych kreatorów, korzystanie z Manifo jest całkowicie darmowe. Każdy więc może przetestować usługę i przekonać się, czy jest ona dla niego odpowiednia – bez konieczności pozostawiania danych osobowych, czego wymaga często konkurencja nawet w przypadku bezpłatnego okresu testowego. Na stronie stworzonej w Manifo będą jedynie wyświetlane mało inwazyjne reklamy Google AdSense, o których położeniu decyduje właściciel strony. Dla bardziej wymagających użytkowników w najbliższym czasie zostaną uruchomione konta premium, nie tylko likwidujące reklamy, ale także wzbogacające możliwości tworzenia własnej strony.

Stwórz serwis inny niż wszystkie

Manifo to pierwszy na polskim rynku kreator stron internetowych z prawdziwego zdarzenia. Większość konkurencyjnych rozwiązań pozwala jedynie na wybór gotowego szablonu, zmianę kolorystyki i menu oraz wprowadzenie treści przez użytkownika. Właściciel strony nie ma większego wpływu na układ całości. Tymczasem samodzielne przerabianie zaproponowanego szablonu lub wręcz jego stworzenie od początku sprawia, że nasza strona nie będzie banalna i podobna do setek innych w internecie.

W przypadku Manifo użytkownik ma ogromną swobodę w edytowaniu każdego obiektu w serwisie – może niemal dowolnie modyfikować jego położenie i właściwości. Obiekty rozmieszczane są z kolei w strefach, których powierzchnię również można zmieniać.

Jakie obiekty mamy do dyspozycji? Między innymi pola tekstowe, multimedia czy tabele. Po kliknięciu w dowolny obiekt otwiera się możliwość jego edycji, przy czym menu edycji jest ściśle dopasowane do specyfiki obiektu – w przypadku tekstu możemy m.in. zmienić czcionkę, jej rozmiar, a także wyrównanie tekstu i jego odległość od krawędzi pola itp. Natomiast edytując obiekt Google Maps, ustalamy adres, który ma symbolizować wskaźnik oraz stopień przybliżenia mapy wyświetlany domyślnie osobom odwiedzającym stronę.

Twórcy maksymalnie uprościli proces publikowania najpopularniejszych multimediów. Kompletną galerię zdjęć można dodać w parę sekund, a zamieszczanie filmów z YouTube sprowadza się do skopiowania linku, bez potrzeby wklejania kodu zagnieżdżającego wideo na stronie. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników twórcy Manifo przewidzieli jednak możliwość dodawania elementów z własnym kodem HTML – wystarczy wskazać obszar i wkleić kod, aby dodać obiekt swojego autorstwa albo np. wtyczkę z Facebooka lub Twittera prezentującą wpisy z naszego profilu w tych serwisach.

Drag & drop na 100%

Tym, co stanowi największy wyróżnik Manifo, obok dużej swobody edycji strony, jest intuicyjność i łatwość obsługi interfejsu panelu administracyjnego. Dzięki zastosowaniu metody drag & drop wprowadzanie zmian jest szybkie i naturalne. Chcesz dodać galerię zdjęć? Najeżdżasz kursorem na odpowiednią ikonę, łapiesz ją i przeciągasz dokładnie w to miejsce, gdzie chcesz, aby znalazła się na stronie. Kolejnych kilka ruchów i ponad galerią umieszczasz pola tekstowe z nagłówkiem i opisem galerii. Chcesz poinformować osoby odwiedzające twoją stronę, gdzie zdjęcia zostały wykonane? Z bocznego paska przeciągasz ikonę i dodajesz lokalizację z Google Maps. Jeśli mapa jest zbyt duża, wystarczy złapać za jej narożnik i zmniejszyć rozmiar.

Manifo

Zarządzanie serwisem odbywa się na dwóch poziomach: edytora i administracji. Z poziomu edytora wprowadzane są zmiany w wyglądzie serwisu i jego stałych obiektach, np. tekstach i zdjęciach na stronie głównej. Administracja z kolei służy szybkiemu zarządzaniu aplikacjami dodanymi do serwisu. Przykładem aplikacji jest blog służący dodawaniu artykułów bez potrzeby tworzenia kolejnych podstron z poziomu edytora. Publikowanie wpisów rozwiązano w sposób dobrze znany z platform blogowych, obecna jest więc również funkcja zarządzania pojawiającymi się komentarzami czytelników. Co może mniej istotne, ale przyjemne, panel administracyjny Manifo działa bardzo szybko. Zmiany są wprowadzane niemal natychmiastowo. Informacja dla osób korzystających z WordPressa – Manifo jest szybsze. Drobny szczegół, a cieszy.

Projekt z ambicjami

Dowodem na to, że mimo dużej konkurencji Manifo już teraz wyróżnia się wśród webowych kreatorów stron, jest wygrana w konkursie Startup Sito 2011 - usługa została wyróżniona nagrodą jury złożonego z doświadczonych przedstawicieli branży internetowej. Twórcy Manifo nadal jednak rozwijają swój projekt i pracują nad nowymi funkcjami umożliwiającym stworzenie rozbudowanego serwisu także osobom dopiero rozpoczynającym przygodę z internetem. W najbliższym czasie dodane zostaną takie aplikacje, jak fora, newsletter czy ułatwiające obsługę klienta formularze kontaktowe. W planach jest również dodanie modułu e-commerce.

www.manifo.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  kalkulator OC mfind
pozycjonowanie


Aplikacja InPost Mobile

zabawki dla dzieci

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« strona główna  -  do góry ^
Serwisy specjalne: