Twórca GNOME przyznał, że już od dawna nie korzysta z Linuksa

07-03-2013, 10:30

Praca w Novellu nad frameworkiem Mono widocznie nie pomogła twórcy GNOME rozwinąć swojej sympatii do Linuksa.

Miguel de Icaza, który ma na swoim koncie na przykład założenie projektu GNOME - wciąż jednego z najpopularniejszych linuksowych pulpitów, na swoim blogu ujawnił, że od miesięcy nie korzystał z Linuksa. To samo poleca zresztą swoim najbliższym.

GNOME 3

GNOME wciąż jest jednym z najpopularniejszych środowisk dla Linuksa na pecetach.

Wakacje z Mac OS

- Choć miałem Maki w Novellu (by rozwijać Mono dla Mac OS), minęło kilka lat, zanim zacząłem ich regularnie używać - pisze na swoim blogu Icaza. - Na wakacje do Brazylii w 2008 roku postanowiłem wziąć na wycieczkę tylko komputer Mac i wykorzystywać go jako zwykły użytkownik, a nie deweloper.

Miguel de Icaza zauważa, że te trzy tygodnie wakacji z komputerem firmy Apple okazały się dla niego bardzo relaksujące. Wszystko działało bez problemu, jak sam porównuje: bez konieczności rekompilowania jądra, by poprawić to czy owo.

- Choć tęskniłem za kompleksowym zestawem linuksowych narzędzi i przestrzenią użytkownika, nie tęskniłem za koniecznością szukania odpowiedniej paczki dla mojej obecnej wersji Linuksa czy błagania kogoś o o przygotowanie pakietu - tłumaczy dalej Miguel de Icaza.

Linux jak Czarnobyl?

Sonda
Korzystałeś kiedyś z GNOME?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Warto przypomnieć, że twórca GNOME w przeszłości zajmował się projektami, które nie wszystkim użytkownikom Linuksa się podobały. Projekt Mono dla Linuksa, czyli otwartej implementacji frameworka .NET Microsoftu, uznawany był nawet za konia trojańskiego, który mógł od środka zniszczyć Pingwinka z wykorzystaniem patentów.

- Dla mnie fragmentacja Linuksa, duża liczba niekompatybilnych dystrybucji i problemy z kompatybilnością między różnymi wersjami były moim Three Mile Island/Czarnobylem - kończy Miguel de Icaza. Prawdopodobnie nie ujrzymy więc szybko kolejnego oprogramowania jego autorstwa dla Linuksa.


Źródło: tirania.org
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031