Twórca CyanogenMod będzie pracował dla Samsunga

16-08-2011, 13:57

Nieoficjalne oprogramowanie dla smartfonów z Androidem zwykle pojawia się znacznie szybciej niż aktualizacje od producentów, a do tego wyposażone jest w więcej funkcji.

Pod koniec ubiegłego tygodnia świat obiegła informacja, że Google kupił mobilną część Motoroli, bez wątpienia by wspomóc rozwój Androida. Prace nad swoją wersją systemu prowadzą jednak również inni producenci smartfonów.

>>Czytaj także: Google kupuje, Nokia zyskuje

Sonda
Nowy smartfon Google'a będzie realnym zagrożeniem dla iPhone'a 5?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Steve Kondik stworzył jedną z najpopularniejszych wersji nieoficjalnego oprogramowania dla smartfonów z Androidem. Platforma CyanogenMod przeznaczona jest dla użytkowników, którzy nie chcą czekać na oficjalne aktualizacje od producenta swojego smartfona bądź po prostu lubią eksperymenty i testy nowych rozwiązań.

Serwis Android and Me poinformował, że Kondik rozpoczął pracę w Samsung Mobile. Informację tę potwierdził sam twórca CyanogenModa, który powiedział, że "będzie się starał uczynić Androida bardziej niesamowitym". Jednocześnie poinformował, że nie zamierza udostępniać szerszych informacji na temat pracy w Samsungu i związanych z tym nowości.

Wielu użytkowników już od dawna na forach internetowych dziwiło się, że Kondik wciąż nie pracuje dla żadnego znanego producenta smartfonów z Androidem. Podczas gdy na oficjalne wydania systemu użytkownicy muszą czekać zwykle wiele miesięcy, nieoficjalny CyanogenMod pojawiał się często już po kilku dniach.

Choć instalacja nieoficjalnej wersji oprogramowania wiąże się zwykle z utratą gwarancji na urządzenie, użytkownicy tego typu wydań mogą m.in. odtwarzać muzykę w formacie FLAC, korzystać z wielodotyku czy instalować aplikacje na zewnętrznej karcie pamięci.

>>Czytaj także: Nintendo nie będzie tworzyło gier na smartfony


Następny artykuł » zamknij

iPad 3 dopiero w 2012 roku?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930