Twoja Perspektywa - rusza IV edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

11-11-2011, 21:31

Trzymiesięczne płatne praktyki, nagrody w wysokości 10 tys. zł oraz cykl warsztatów czekają na studentów, którzy wezmą udział w IV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Twoja Perspektywa. Organizatorami są Telekomunikacja Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy z Business for Society. Celem programu jest zbliżenie świata nauki i biznesu, rozwijanie kompetencji studentów, tak aby odpowiadały one potrzebom rynku pracy.

Na program Twoja Perspektywa składają się: cykl ponad 50 warsztatów, program ambasadorski oraz ogólnopolski konkurs. W bieżącej edycji programu Twoja Perspektywa weźmie udział 18 uczelni, o 5 więcej niż rok temu. W samym konkursie rok temu uczestniczyło 2457 studentów ze 197 uczelni (dla porównania w II edycji – 1307 uczestników ze 160 uczelni). W warsztatach zorganizowanych w poprzednich trzech edycjach wzięło udział ponad 1500 studentów.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez praktyków i trenerów z Grupy TP, studenci z 18 uczelni partnerskich będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z zakresu telekomunikacji czy ekonomii, ale też autoprezentacji lub prowadzenia negocjacji. Będą mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami biznesowymi i technicznymi projektu EURO 2012 oraz popularnej kampanii marketingowej z udziałem Serca i Rozumu.

- Jesteśmy przekonani, że Twoja Perspektywa ułatwi studentom wejście na rynek pracy, a jednocześnie poszerzy ich wiedzę na temat branży telekomunikacyjnej. To z kolei pomoże firmom - w tym również Grupie TP - w pozyskaniu dobrze przygotowanych i kreatywnych specjalistów. Współpraca ze środowiskiem akademickim oparta na otwartych relacjach i wsłuchaniu się w potrzeby uczestników naszego programu daje możliwość osiągnięcia efektu synergii – powiedział Zbigniew Krzysztoń, Dyrektor Departamentu Rekrutacji i Rozwoju Pracowników Grupy TP.

Czytaj też: Redmond czeka na polskich studentów IT

- Cieszymy się, że nasz program cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że dzięki rozszerzeniu programu na kolejne miasta w Polsce w tegorocznej edycji projektu weźmie udział jeszcze więcej studentów, którzy będą mogli skorzystać z bogatej oferty programu, m.in. z możliwości udziału w EUROpraktykach 2012 – powiedział Marcin Kasperek, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Twoja Perspektywa to także Program Ambasadorski Grupy TP, oparty na ścisłej współpracy firmy z uczelniami za pośrednictwem grupy ok. 90 ambasadorów. Ambasadorzy, wyłonieni spośród studentów uczelni partnerskich, zyskują możliwość poznania Grupy TP oraz odbycia płatnych praktyk. Dodatkowym atutem są szkolenia stacjonarne, e-learningowe oraz udział w wirtualnej grze biznesowej. Ambasadorzy będą mogli wziąć udział w projekcie EURO 2012.

Podobnie jak w poprzednich edycjach programu, również w tym roku odbędzie się ogólnopolski konkurs dla studentów, których pasją są nowoczesne technologie, marketing i zarządzanie. W konkursie mogą wziąć udział studenci ze wszystkich uczelni w Polsce, którzy ukończyli pierwszy rok studiów, ale nie ukończyli jeszcze 26 roku życia.

Nowością w programie są Studenckie Kluby Orange działające w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu. To inicjatywa, której celem jest działalność edukacyjna w zakresie nowych technologii, a także kreowanie postaw wolontariackich.

Więcej informacji o III edycji programu znajduje się na stronie: www.twojaperspektywa.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy