Twitterowi przybywa 250 milionów wiadomości każdego dnia

18-10-2011, 09:42

Mikroblogowa witryna zyskała także na lepszej integracji z nową wersją platformy mobilnej iOS 5.

Na spotkaniu Web 2.0 Summit, odbywającym się w San Francisco, dyrektor generalny mikroblogowego giganta, Dick Costolo, ujawnił kilka interesujących informacji, które dotyczą popularności usługi.

Czytaj także: Wielka Brytania nie będzie kontrolowała Facebooka

Okazuje się, że obecnie każdego dnia na stronie publikowanych jest ponad 250 milionów nowych tweetów (statusów). To wzrost aż o 177% w stosunku do ubiegłego roku, kiedy firma chwaliła się 90 milionami wiadomości umieszczanymi przez internautów każdego dnia.

Costolo przyznał również, że integracja Twittera w nowym iOS 5 okazała się niezwykle korzystna. O ile w styczniu tego roku tylko 30% ze 100 milionów użytkowników było codziennie aktywnych, obecnie jest to ponad 50%. Integracja z mobilną platformą Apple'a miała zwiększyć liczbę logowań z tego typu urządzeń aż trzykrotnie.

Jak podał serwis TechCrunch, szef Twittera wierzy, że w usłudze niemal każdy internauta znajdzie coś dla siebie. Obecnie mają trwać prace nad "oddzieleniem informacji od szumu", co pozwoli na uczynienie usługi atrakcyjniejszej dla szerszego grona internautów.

Warto przypomnieć, że witryny społecznościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem, choć Twitterowi wciąż zdarzają się problemy z dostępnością. Costolo nieskromnie ujawnił, że obecnym celem usługi jest obecność na 2 miliardach urządzeń i dotarcie do każdej osoby na świecie.

Czytaj także: Amerykanie pokochali witryny społecznościowe


Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy