Twitter ułatwi odkrywanie ciekawych wiadomości

02-05-2012, 21:43

Największa na świecie usługa mikroblogowa zalewana jest każdego dnia setkami tysięcy wiadomości. Aby ułatwić dotarcie do najciekawszych, Twitter zaprezentował nową zakładkę, która wkrótce zawita również do mobilnych narzędzi usługi.

W nowej zakładce Odkrywanie (ang. Discover tab) każdy zalogowany użytkownik Twittera może śledzić ważne zdaniem witryny informacje, które mają być w pełni spersonalizowane i dostosowane do zainteresowań danego użytkownika.

Czytaj także: Mobilne reklamy Twittera teraz także dla iOS oraz Androida

- Rozwinęliśmy dodatkowe sygnały personalizujące, by w odpowiedni sposób wybierać najważniejsze wiadomości, w tym na przykład tweety, które są popularne wśród ludzi, których śledzisz, a także tych, których śledzą sami znajomi - tłumaczy na blogu Twittera Satya Patel.

Odkrywanie nowych historii na Twitterze
fot. Twitter - Odkrywanie nowych historii na Twitterze
Nowa zakładka na Twitterze grupuje dodatkowo popularne tematy. W łatwy sposób można jednak sprawdzić, kto wspominał o danych informacjach, bądź przejść od razu do podsumowania. Tego typu społecznościowy kontekst pomoże ci zrozumieć znaczenie każdej historii i ułatwi włączenie się do konwersacji - wyjaśnia Patel. 

Niedawno zespół Twittera ujawnił, że zamierza walczyć ze spamem w witrynie również na drodze sądowej. Chociaż spam jest niewielką częścią wiadomości, jakie znaleźć można na Twitterze, wiemy, jak irytujący może być - tłumaczył zespół usługi. Wkrótce dodatkowa karta umożliwiająca odkrywanie interesujących historii pojawić ma się również w aplikacjach mobilnych usługi dla Androida oraz iOS.

Czytaj także: Twitter także od prawej do lewej


Źródło: Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy