Twitter aktualizuje swoją stronę mobilną

08-05-2012, 14:32

Największy na świecie serwis mikroblogowy chce dotrzeć do kolejnych użytkowników w krajach rozwijających się - czytamy na blogu Twittera. Wciąż wielu internautów korzysta ze standardowych telefonów, niewyposażonych w nowoczesny system operacyjny.

- Aktualizujemy wydanie naszej strony mobilnej (mobile.twitter.com), by dla każdego użytkownika na planecie Twitter wyglądał w identyczny sposób - tłumaczy na blogu usługi Satya Patel zajmujący się produktami Twittera.

Czytaj także: Mobilne reklamy Twittera teraz także dla iOS oraz Androida

Do tej pory posiadacze starszych urządzeń nie mieli dostępu do zaktualizowanej strony mobilnej Twittera, którą zaprezentowano pod koniec ubiegłego roku. Nowości przeznaczone są jednak nie tylko dla użytkowników mniej zaawansowanych telefonów, ale również osób, które chcą zaoszczędzić na mobilnym transferze.

Mobilna strona Twittera
fot. - Mobilna strona Twittera
Po przejściu na mobilną witrynę Twittera użytkownicy zobaczą teraz wiadomości z kont, które śledzą, natomiast tweety od innych internautów oznaczone "@" podejrzeć można w zakładce "Connect". Nie zabrakło również wprowadzonej niedawno zakładki "Discover".

Warto przypomnieć, że na początku maja zespół mikroblogowego giganta zaprezentował zakładkę "Odkrywanie" (ang. Discover tab), w której każdy zalogowany użytkownik Twittera może śledzić ważne zdaniem witryny informacje, które mają być w pełni spersonalizowane i dostosowane do zainteresowań danego internauty.

Rozwinęliśmy dodatkowe sygnały personalizujące, by w odpowiedni sposób wybierać najważniejsze wiadomości, w tym na przykład tweety, które są popularne wśród ludzi, których śledzisz, a także tych, których śledzą sami znajomi - tłumaczył w ubiegłym tygodniu na blogu Twittera Satya Patel.

Czytaj także: Twitter także od prawej do lewej


Źródło: Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy