Tumblr generuje już więcej odsłon niż Wikipedia

27-09-2011, 08:41

Mikroblogowa platforma niezwykle szybko się rozwija, a w ciągu ostatnich miesięcy kilkukrotnie poprawiła swoje wyniki.

Jak zauważył serwis TechCrunch, Tumblr generuje już więcej odsłon niż Wikipedia. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku roku strony mikroblogowej usługi były wyświetlane 2 miliardy razy, natomiast obecnie jest to już ponad 13 miliardów.

Czytaj także: Chiny chcą kontrolować mikroblogi

Sonda
Korzystasz z Tumblr?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Niestety sytuacja znacznie gorzej wygląda w przypadku liczby unikalnych użytkowników. Według comScore Tumblr wyprzedza Wikipedię pod względem odsłon, choć odwiedza go 10 razy mniej internautów (72 miliony miesięcznie). 

Tak duża liczba odsłon nie jest jednak przypadkowa i jak zapewniają deweloperzy, usługa została zaprojektowana w ten sposób. Związany z witryną Bijan Sabet podał również niedawno, że znaczną część ruchu generują użytkownicy zarejestrowani, którzy mogą w łatwy sposób śledzić poczynania swoich znajomych.

Duże zainteresowanie Tumblrem nie uszło również uwadze inwestorów. Na początku tego tygodnia usługa zdobyła kolejne 85 milionów dolarów. Jak w rozmowie z New York Timesem powiedział założyciel serwisu, 24-letni David Karp: dodatkowe pieniądze pozwolą na kontynuowanie wzrostu jego biznesu, a także pozwolą się skupić na rozwijaniu Tumblra.

Czytaj także: Nawet 30 lat więzienia za sianie paniki na Twitterze


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy