Trzej członkowie Anonymous aresztowani w Hiszpanii

10-06-2011, 22:39

Hiszpańska policja udostępniła na Twitterze materiały datowane na 18 maja, które przedstawiają liczne cele atakowane przez grupę Anonymous. Wśród nich znalazła się m.in. strona policji hiszpańskiej.

Sonda
Popierasz działania Anonymous?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Trzej liderzy grupy zostali aresztowani w Hiszpanii (w Barcelonie, Alicante i Almerii). Według policyjnych źródeł domniemani członkowie Anonymous pełnili czołowe role w grupie i brali udział w ostatnich atakach. Policja zajęła także jeden z serwerów w Gijon (północna Hiszpania), który był używany do cyberataków.

Cele Anonymous
fot. PandaLabs - Cele Anonymous
Niestety obawiam się, że fakt, iż główni liderzy zostali aresztowani w Hiszpanii nie powstrzyma całej grupy. Musimy pamiętać, że Anonymous to w pełni zdecentralizowana organizacja bez określonej hierarchii. Jestem pewny, że aresztowani byli zamieszani w ataki, jak twierdzi policja, ale nie ma dowodów, że byli liderami grupy. Należy pamiętać, że Anonymous podejmują decyzję kolektywnie, a swoje działania i cele ustalają poprzez forum i głosowanie – komentuje Luis Corrons, dyrektor techniczny PandaLabs.

>> Czytaj też: Anonymous do Sony: To nie my zaatakowaliśmy

Dyrektor techniczny PandaLabs wskazuje także na możliwe odwety ze strony grupy i to w ciągu najbliższych godzin.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy