Trendy wnętrzarskie 2021

14-04-2021, 08:16

Dom jest najważniejszym miejscem w życiu każdego człowieka. Tutaj odpoczywamy, pracujemy, nabieramy sił, spędzamy czas z bliskimi i wychowujemy nasze dzieci. Oczywiście, urządzając tak ważną przestrzeń, należy przede wszystkim kierować się swoimi upodobaniami i gustami. Jeśli jednak, tak jak my, inspirują Cię rzeczy piękne, lubisz zmiany i jesteś na nie gotowy - zapraszamy. Aby ułatwić Wam zadanie w stworzeniu idealnego wnętrza, zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie trendy stylistyczne 2021 roku.

Pod koniec każdego roku eksperci z różnych dziedzin tworzą prognozy i plany na przyszłość. Od meteorologów po polityków, od astrologów po biznesmenów. Wszyscy są ciekawi: co nas czeka w przyszłym roku?

Branża wyposażenia wnętrz nie jest tu wyjątkiem. Oczywiście, nie należy co roku całkowicie przerabiać remontu, składając hołd przemijającej modzie. Ale jeśli chcesz odświeżyć wnętrze, nadać mieszkaniu nowoczesny wygląd lub szukasz ciekawych pomysłów dla swojego domu, doceń nasz wybór najmodniejszych trendów w stylu wnętrzarskim w 2021 roku.

Niezależnie od wyboru stylu wnętrza, warto pamiętać o dodatkach. Stylowe dodatki znajdziesz na stronie: https://manufakturawboleslawcu.com/

Naturalna harmonia

Od wielu lat naturalne materiały nie tracą na znaczeniu. Drewno, szkło, kamień i metal wciąż wypierają z wnętrz ekologiczny plastik, a syntetyczne tkaniny w obiciach i dekoracjach zastępowane są naturalnymi. Szczególną popularnością cieszą się w tym sezonie nielakierowane powierzchnie drewniane, faktury kamienia, żywe rośliny, ceramika i meble wiklinowe. 

Siła koloru 

Jednym z głównych trendów kolorystycznych jest nacisk na jasne palety i bogatą kolorystykę w projektowaniu mebli, lamp, dodatków. Pastelowe odcienie, inspirowane stylem skandynawskim, odchodzą na dalszy plan. Nic dziwnego, że instytut kolorów Pantone wybrał Ultra Violet jako główny kolor roku 2021. 

Metal w aranżacjach wnętrz 

Metal we wnętrzu to nie tylko praktyczna, ale i stylowa technika. Jeśli wcześniej ten materiał znajdował się głównie w łazience i w kuchni, teraz jest stosowany wszędzie. Ciepłe metale, takie jak mosiądz, brąz i miedź są nadal bardzo popularne wśród projektantów. Metalowe lampy doskonale łączą się z marmurem, szkłem i betonem, a stoliki kawowe i stoły będą korzystnie wyglądać w otoczeniu aksamitnych mebli i ciemnobrązowego drewna. 

Wszelkiego rodzaju czarne powłoki metalowe szybko stają się stylowe. Surowy i elegancki, ten kolor doskonale pasuje do każdego wnętrza i nadaje pomieszczeniu rzeźbiarską grafikę. 

Minimalizm

Wieczny brak czasu i nadmiar informacji we współczesnym świecie robią swoje: coraz więcej osób wybiera minimalizm. W ubraniach, we wnętrzach i ogólnie w życiu. Jeśli i Ty jesteś zmęczony narzuconym kultem konsumpcji i dobrze czujesz się w otoczeniu minimalnej ilości rzeczy, to funkcjonalne wnętrze jest dla Ciebie!

Tekstury na ścianach 

Kolejnym popularnym trendem w aranżacji mieszkań jest komplikowanie architektury ścian wewnętrznych dodatkowymi elementami. Tapety i tynki dekoracyjne ustępują miejsca drogim obiciom z tkanin. Szczytem popularności są również różnorodne panele ścienne, zwłaszcza z drewna szlachetnego.

Styl pomieszczenia jest niezwykle istotny. Warto więc pamiętać o tym, by dobrać go do osobistych preferencji. 

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.