Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Transport ciężkich maszyn budowlanych przy obecnych możliwościach

29-08-2019, 07:53

Jeszcze do niedawna, często mieliśmy okazję spotkać koparkę, czy chociażby walec na drodze publicznej. Obecnie dużo rzadziej czeka na nas taki widok, ponieważ większość dużych i renomowanych firm, woli transportować swoje maszyny budowlane przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Nie tylko jest to o wiele szybsze, ale również wydajniejsze, ponieważ ilość spalonej benzyny jest dużo niższa, niż gdyby kierowca miał przejechać na miejsce budowy walcem lub koparką, które dysponują bardzo pojemnymi silnikami, lecz są w stanie osiągnąć zaledwie kilkadziesiąt kilometrów na godzinę. Pozostaje również kwestia bezpieczeństwa. Transport maszyn budowlanych to gwarancja, że wszystkie urządzenia i pojazdy zostaną odpowiednio zabezpieczone przed transportem. Oznacza to, że nie trzeba obawiać się tego, że nie dotrą na miejsce docelowe przez awarię lub kolizję.

Transport samodzielny – czy to opłacalne?

Dysponujesz dużą ilością zleceń i maszyn budowlanych? W takim razie na pewno często musisz przewieźć koparkę lub inny pojazd z jednej budowy, na drugą. Ustalanie terminów z zewnętrznymi firmami w takich momentach bywa naprawdę problematyczne, ponieważ często musimy dostosować się do ich kalendarza. Transport maszyn budowlanych jest więc utrudniony, ponieważ czasem potrzebujemy z godziny na godzinę realizacji zadania, a żaden przewoźnik nie jest w stanie zrealizować dla nas takiego przewozu.

Jeśli zdecydowałeś się na takie rozwiązanie problemu, musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Czy stać Twoją firmę na zakup pojazdu, przyczepy i odpowiednich elementów zabezpieczających? Musisz dodatkowo zatrudnić do swojej firmy fachowca, który posiada stosowne uprawnienia i może kierować tak dużym pojazdem z załadunkiem.

Korzystanie z pomocy zewnętrznych specjalistów

Zakładając, że jednak dużo bardziej opłaca Ci się transport maszyn budowlanych przy współpracy z zewnętrznymi firmami, koniecznie należy wybrać ofertę, która będzie najbardziej satysfakcjonująca. Oczywiście im placówka lub siedziba danego zleceniobiorcy będzie znajdować się w bliskiej odległości.

Masz już kontakt ze sprawdzoną firmą i jesteś zadowolony z otrzymanej pomocy? W takim razie trzymaj się tego konkretnego przewoźnika. Dzięki częstym i regularnym realizacjom możesz otrzymać dodatkowe rabaty i obniżki cen, które będą wynikać z tytułu programu lojalnościowego. Będzie to kolejna oszczędność, która pozytywnie wpłynie na Twój budżet.

Podsumowanie i wnioski

Każda sytuacja jest inna i gdy dla jednej firmy nie jest to opłacalne, by inwestować w pojazd oferujący transport maszyn budowlanych, dla innych będzie to jedyna możliwość uzyskania dodatkowych oszczędności i podnosząca wydajność realizacji zadań. Najważniejsze to zweryfikowanie wszystkie za i przeciw. Na podstawie takich analiz i raportów, można podjąć definitywną decyzją, która oczywiście powinna być jedynie na jakiś czas. Nie zapominaj, że z czasem może na rynku pojawić się oferta lub opcja, która będzie wymagała zmiany kierunku rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.

Ostatnie artykuły:


fot. CICfot. Tavex
fot. ann_zima