Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Transmisja danych 100G zakończona sukcesem

16-11-2011, 23:23

Huawei ogłosił, że testy koherentnej transmisji danych 100G zakończyły się powodzeniem. Testy zostały przeprowadzone za pośrednictwem aktywnej sieci należącej do Beltelecom, operatora telekomunikacyjnego na Białorusi.

Próby przeprowadzono na złączu sieci szkieletowej WDM (wavelength-division multiplexing) firmy Beltelecom, łączącej Rosję i Polskę, przebiegającej przez terytorium Białorusi. Podczas prób testowano usługi 100G równolegle do aktualnych transmisji usług 10G i 40G, na tym samym kablu światłowodowym, osiągając transmisję na dystansie 900 kilometrów bez regeneracji sygnałów optycznych.

- Współpraca z Huawei przy próbnej koherentnej transmisji 100G skutecznie pokazała, że system transmisji 100G dojrzał i jest gotów do zastosowań komercyjnych. Nowe rozwiązanie pomoże nam przyspieszyć konstrukcję sieci ultraszerokopasmowych, które umożliwią zaprezentowanie naszym klientom szerszej oferty usług – komentuje Siergiej Siwodedow, główny technik Beltelecom.

Czytaj też: Uruchomiono komercyjne łącze o prędkości 100 Gb/s

Podczas prób Huawei wykorzystało technikę modulacji ePDM-QPSK (enhanced Polarization Division Multiplexing Quadrature Phase-Shift Keying), która jest uważana za jedną z najlepszych technik modulacji dla długodystansowych transmisji 100G. Bez jakichkolwiek ingerencji w aktywną sieć Beltelecom ekspertom firmy Huawei udało się pomyślnie przeprowadzić transmisję usług 10G, 40G oraz 100G za pośrednictwem tego samego łącza, dostosowując długość fali do przepustowości 100G bez zakłócania usług 10G i 40G. Dzięki temu Beltelecom będzie mógł wyciągnąć nowe korzyści z dotychczasowych inwestycji w sieć transmisyjną.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *