TP testuje internet 100 Gb/s na aktualnej infrastrukturze

09-05-2012, 23:22

Cisco Poland i Telekomunikacja Polska zakończyły eksperyment dotyczący przesyłania danych z przepustowością 100 Gb/s na odległości przekraczającej 1000 km. Wykorzystano istniejącą infrastrukturę sieci.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Eksperyment przeprowadzono w oparciu funkcjonalność "alien wavelength" polegającą na przesyłaniu fali świetlnej, czyli obcego sygnału, przez istniejącą infrastrukturę systemu optycznego. Głównym celem testu było sprawdzenie wykonalności transmisji danych z przepustowością 100 Gb/s przez systemy DWDM starszego typu, zaprojektowane z myślą o przesyłaniu danych z szybkością maksymalnie 10 Gb/s.

Czytaj też: Ciena: 400 Gb/s, czyli płyta Blu-ray w pół sekundy

Technologie DWDM (Dense Wavelength-Division Multiplexing - zwielokrotnienie z gęstym podziałem falowym) i ROADM (Reconfigurable Optical Add-Drop Multiplexer - konfigurowalny multiplekser optyczny typu add-drop) są wykorzystywane przez TP i innych operatorów w celu zwiększenia pojemności infrastruktury optycznej.

Eksperyment przeprowadzony wspólnie przez TP i Cisco dowiódł, że systemy DWDM starszego typu mogą być wykorzystywane do transmisji danych z przepustowością 100 Gb/s w technologii IPoDWDM (oparta na routerach transmisja IP zintegrowana z technologią DWDM). Rozwiązanie takie zapewnia dodatkowe wsparcie umożliwiające zaspokojenie coraz większego popytu na przepustowość.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.