TP łączy się z PTK Centertel i tak powstaje Orange Polska

10-09-2013, 15:15

Połączenie firm TP i PTK Centertel ma nastąpić z końcem 2013 roku. To ważny etap przemian, jakie musi przejść TP, aby w pełni odnaleźć się na dzisiejszym rynku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Telekomunikacja Polska oraz PTK Centertel połączą się z końcem 2013 roku w jedną firmę pod nazwą Orange Polska. Decyzję w tej sprawie, podjętą 9 września 2013 r. Zarząd TP przedstawi do zatwierdzenia na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku PTK Centertel na TP.

- Połączenie TP i PTK wynika z przyjętej strategii na lata 2013-16. To także symboliczne zakończenie procesu naszej wewnętrznej integracji. Wstępem do niego była zmiana marki TP na Orange, która dokonała się w ubiegłym roku. Zniknęły wewnętrzne podziały i różnice między pracownikami. Pracujemy pod jedną marką z poczuciem przynależności do jednej organizacji - Orange Polska - powiedział prezes Maciej Witucki.

Połączenie firm nie jest zaskakujące. Zostało ogłoszone już w lutym tego roku, gdy TP zanotowała spadek zysków o 85%. Fuzja jest receptą na oszczędności i efektywność - powstanie jeden podmiot, który będzie mógł walczyć o dominującą pozycję na rynku i będzie mógł rozwijać usługi konwergentne. Obsługa klienta będzie ujednolicona, zarządzanie będzie uproszczone, niektóre procesy będą zintegrowane.

Zmiany w strukturze Orange Polska nie pociągną za sobą konieczności zawierania nowych umów na usługi, z których dotąd korzystają klienci TP i PTK.

Ostatnie wyniki finansowe TP pokazują, że usługi konwergentne to strzał w dziesiątkę. Bardzo wyraźny był wzrost liczby klientów Orange Open, czyli oferty łączącej telefon komórkowy i/lub internet mobilny z telefonem stacjonarnym lub internetem stacjonarnym. Na tę ofertę zdecydowało się już 125 tys. klientów.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.