Teoria, praktyka i nowe technologie, czyli jak uczą nowoczesne szkoły policealne

27-06-2014, 14:43

Doskonalenie się, przekwalifikowanie, czy poszerzanie horyzontów zawodowych to już nie tyle trend, co wymóg przyspieszającego rynku pracy. Nadążanie za zmianami wymaga od nas szybkiego przyswajania dużych partii wiedzy. Potrzebę efektywnej nauki w relatywnie krótkim czasie świetnie realizuje podjęcie nauki w szkołach policealnych lub doszkalanie się na kursach.

TEB Edukacja

Samodzielna nauka wymaga sporo samozaparcia i determinacji oraz bardzo dobrej organizacji czasu, dzięki której połączymy życie zawodowe z prywatnym. Ucząc się samemu nie zawsze osiągniemy swój cel, ponieważ nie każdy jest na tyle zdyscyplinowany, aby systematycznie zdobywać wiedzę. Pojawia się również problem związany z selekcją informacji, których jakości jako nie-eksperci nie będziemy nigdy pewni. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zapisanie się do technikum lub szkoły policealnej. Najlepiej do takiej, która nie tylko posiada duży wybór kierunków, ale, co ważniejsze, kształci na wysokim poziomie. Bogatą ofertą zajęć mogą się pochwalić szkoły TEB Edukacja, należące do Grupy TEB, istniejącej na rynku od 1994 roku. Rozpiętość kierunków jest tam na tyle duża, że każdy, kto zamierza poszerzyć swoje horyzonty zawodowe, jest w stanie znaleźć swoją dziedzinę. Wizaż i stylizacja, instruktor fitness, odnowa biologiczna, fotografia artystyczna, technik rachunkowości czy technik organizacji reklamy to tylko wycinek specjalności i obszarów, w jakich można zdobyć praktyczną wiedzę.

Zawody, w jakich można się kształcić w szkołach TEB wpasowują się w trendy na rynku pracy i są odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie na specjalistów danych profesji. Przykładowo jako technik informatyk prawdopodobieństwo zatrudnienia zwiększa nam się wielokrotnie, z uwagi na ogromny i stale rosnący niedostatek specjalistów z branży IT.

Popytowi na niektóre profesje związane ze zdrowiem i urodą odpowiada oferta kierunków medycznych w TEB Edukacja, które stanowią swoisty wyróżnik dla placówek tego typu. Szkoła daje możliwość zdobycia uprawnień państwowych do wykonywania tak atrakcyjnych zawodów, jak: technik masażysta, technik farmaceutyczny, asystentka stomatologiczna i wielu innych.

TEB Edukacja

Metodyka kształcenia w szkołach TEB opiera się na akcentowaniu ważnej roli, jaką odgrywa praktyka. Ma to swoje odzwierciedlenie w programie nauczania, w którym ponad 50% godzin lekcyjnych stanowią zajęcia praktyczne. Niezależnie od kierunku kształcenia, słuchacze odbywają zajęcia w profesjonalnych pracowniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt, co nie tylko podnosi jakość nauki, ale i pozwoli na szybszą adaptację do warunków przyszłej pracy. 

W szkołach TEB Edukacja nie ucieka się od nowych technologii, wręcz przeciwnie, wykorzystuje się je do podnoszenia atrakcyjności przekazywanego materiału, zaktywizowania słuchaczy oraz aby zmaksymalizować skuteczność przyswajanej przez uczniów wiedzy. Zajęcia teoretyczne prowadzone w salach i praktyczne realizowane w pracowniach są uzupełnione o lekcje na platformie e-learningowej. To ukłon w stronę słuchaczy, którzy dzięki tej metodzie mogą łatwiej godzić naukę z obowiązkami zawodowymi i życiem rodzinnym. Nauczanie zdalne wpisuje się w nowoczesne kanony kształcenia, bazującego na elastyczności i dopasowaniu do osób opanowujących nową wiedzę, zdobywa coraz większą popularność i podnosi efektywność nauczania.

TEB Edukacja

Jeśli chodzi o dostęp do nauki, to szkoły TEB zlokalizowane są w 47 miastach, dzięki czemu są szansą na podniesienie kwalifikacji zawodowych dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach. Dokształcanie się nie musi się więc wiązać z koniecznością dojazdów do większych miejscowości. Komfort nauki podnoszą również wspomniane wcześniej zajęcia prowadzone za pośrednictwem platformy e-learningowej.

W dobie progresu branży edukacyjnej, podnoszenie kwalifikacji czy zmiana profesji nie powinny kojarzyć się ze żmudną nauką, nudnymi lekcjami i przyswajaniem nikomu niepotrzebnych informacji, ponieważ przemyślanie skonstruowany program, nastawienie na praktyczną naukę zawodu oraz włączenie nowinek technicznych do metod nauczania są tym, co każda nowoczesna szkoła oferuje swoim słuchaczom.

źródło: www.teb.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.