Ten wskaźnik mierzy nastroje społeczno-ekonomiczne Polaków

13-05-2019, 18:47

Powstał autorski wskaźnik, który ma pomóc w odzwierciedleniu nastrojów społeczno-ekonomicznych Polaków. Aktualnie dzięki rozwiązaniu prezentowane są statystyki dotyczące trzech obszarów: handlu detalicznego, stacji benzynowych oraz zagranicznego ruchu turystycznego.

Celem Selectivv Index, bo taką nazwę nosi rozwiązanie, jest pokazanie dynamicznie zmieniających się trendów w gospodarce, dzięki analizie  danych o lokalizacji. Analizowane są: dynamika odwiedzin klientów w wybranych punktach sprzedaży detalicznej, na stacjach benzynowych, a także zagranicznego ruchu turystycznego we wszystkich miastach w Polsce.

Monitoring wyselekcjonowanych lokalizacji oraz analiza pozyskanych w czasie rzeczywistym danych pasywnych, umożliwia obserwację trendów związanych z handlem i turystyką w naszym kraju. Dane obejmują obserwacje dotyczące ponad 20 milionach użytkowników urządzeń mobilnych. Analiza wzrostów i spadków odwiedzin punktów sprzedaży detalicznej oraz dynamika zagranicznego ruchu turystycznego, możliwa jest dzięki autorskiej usłudze Geotrapping®. Pozwala ona na gromadzenie oraz analizowanie danych o grupie użytkowników smartfonów i tabletów, przebywających w danym czasie, w określonym miejscu.

Rozwiązanie pozwala śledzić dynamikę zmian z podziałem na poszczególne miesiące. Analiza danych o użytkownikach smartfonów i tabletów pozwala m.in. zbadać jaki wpływ na aktywność zakupową Polaków miał wprowadzony w ubiegłym roku zakaz handlu w niedzielę, czy tradycyjny handel jest wypierany przez e-commerce, jak wygląda zagraniczny ruch turystyczny w Polsce w poszczególnych miesiącach, z podziałem na narodowości oraz jaki jest ogólny obraz jakości życia Polaków.  Autorski indeks może mieć również wiele zastosowań komercyjnych.

Wskaźnik pomoże lepiej zrozumieć zachodzące zmiany gospodarcze i przewidywać trendy. Analizując najświeższe dane, a w szczególności wskaźnik Selectivv Handel, widzimy na przykład wzrost aktywności zakupowej Polaków.

Źródło: Selectivv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930