Technologia (zbyt) przyjazna dla seniorów i emerytów?

10-04-2015, 09:35

Ponad dwie piąte (43%) osób powyżej wieku 50 lat czuje się traktowana przez firmy technologiczne niczym dzieci. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez AVG Technologies – dostawcę rozwiązań antywirusowych dla 200 milionów aktywnych użytkowników.

AVG przeprowadziło ankietę wśród sześciu tysięcy osób w wieku ponad 50 lat, dotyczącą wiedzy oraz opinii o najnowszej technologii.

Co więcej, część z tych osób narzeka na fakt, iż firmy rozmawiają z nimi używając przesadnie prostego języka (39%) oraz traktują każdą starszą osobę w ten sam sposób (32%). Takie postępowanie nie jest niczym uzasadnione, jako że tylko 16% ankietowanych oceniło się na użytkowników początkujących, natomiast większość z nich (76%) uważa się za przeciętnych znawców technologii.

Badania dotyczące użytkowania urządzeń i aplikacji przez osoby w wieku 50+ przedstawiły również inne problemy związane z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci:

87% ankietowanych osób przyznało, że kilka razy mieli obawy co do swojego bezpieczeństwa i prywatności online

66% seniorów martwi się o swoje dane i pliki

44% z nich obawia się o prywatność informacji osobistych

 

---------------------

Przedsiębiorstwo Informatyczne CORE

Producent, importer i reseller oprogramowania. Działa od 2001 roku, a jego właścicielem jest Arkadiusz Stanoszek. Produkty AVG rozprowadzane są przez siatkę ponad 1300 resellerów na terenie całej Polski, zapewniona jest pełna Polska pomoc techniczna oraz wsparcie handlowe i marketingowe.

http://www.avg.pl Infolinia: 801 906 906.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag seniorzytag programy antywirusowetag AVG
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: