Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Technologia w walce z nadwagą i cellulitem - Med Contour Medical

13-03-2015, 16:37

Czasy, w których pozbywanie się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitowych bruzd w klinice wiązało się z użyciem skalpela, a tym samym z ryzykiem pojawienia się szpecących blizn, już dawno minęły. Dziś nóż używany jest przez chirurga tylko w ostateczności, nie ma przecież sensu zastępowanie jednych niedoskonałości ciała innymi defektami. W jaki sposób nowoczesna technologia wspiera człowieka w pozbywaniu się nadmiaru tłuszczu oraz usuwaniu cellulitu? Jest to możliwe przede wszystkim dzięki światłu lasera, ale warto wiedzieć, że od jakiegoś czasu mamy do wyboru jeszcze jedną metodę nieinwazyjnego (tzn. nie wymagającego użycia skalpela) leczenia cellulitu i lokalnej nadwagi – ultradźwięki.

med contourPrzełomem w stosowaniu ultradźwięków w klinikach estetycznych jest zabieg zwany Med Contour Medical. Polega on na wykorzystaniu wysokiej klasy specjalistycznego urządzenia emitującego ultradźwięki, które wnikają w głąb skóry (na ok. 4 cm), w wyniku czego rozbite i upłynnione zostają komórki tłuszczowe. Co się z nimi dalej dzieje? Z przestrzeni międzykomórkowej przedostają się do naczyń limfatycznych, a następnie do wątroby, gdzie zostają spalone i zamienione na energię. Innymi słowy – nie chodzi o inwazyjne ingerowanie w ludzkie ciało i usuwanie komórek tłuszczowych, lecz o pobudzenie organizmu do spalenia tłuszczu odkładającego się w nieestetycznych bruzdach (cellulit) i fałdach (lokalna otyłość).

Co prawda użycie ultradźwięków w usuwania drobnych niedoskonałości ciała praktykowane jest już od pewnego czasu, jednak dopiero zabieg Med Contour jest w pełni innowacyjny. Jego wyjątkowy charakter polega na tym, że fale ultradźwiękowe emitowane są z ustawionych pod odpowiednim kątem dwóch przetworników. W związku z tym strumienie ultradźwięków nakładają się na siebie na poszerzonej powierzchni ciała, a ich działanie jest nawet czterokrotnie skuteczniejsze niż dotychczas. O właściwym rozmieszczeniu partii ciała pomiędzy emiterami decyduje specjalna dysza zasysająca fałdy skóry.

aparat med contourCo tego typu zabieg daje pacjentowi? Przede wszystkim usunięte zostają szpecące ciało bruzdy zwane cellulitem – tworzące je komórki tłuszczowe zostają skutecznie rozbite i usunięte. Ponadto skorygowane zostają te obszary ciała, w których występował nadmiar tkanki tłuszczowej. A przy okazji skóra nabiera jędrności i elastyczności. Nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie korzystniejszy efekt uboczny niż blizny po użyciu skalpela.

Med Contour Medical należy do tzw. zabiegów lunchowych. Oznacza to, że nie wymaga on większych przygotowań ze strony pacjenta, nie trwa długo (od godziny do dwóch), a po jego wykonaniu można od razu wrócić do pracy. Zazwyczaj w klinice estetycznej wykonuje się ok. 6 serii zabiegów z zachowaniem tygodniowego odstępu, ale pierwsze efekty można zaobserwować już po pierwszym zastosowaniu ultradźwięków.

Jak widać, nowoczesna technologia wykorzystywana w klinikach medycyny estetycznej naprawdę jest w stanie zdziałać cuda. Teraz zostaje już tylko dylemat – laser czy ultradźwięki?


Następny artykuł » zamknij

Narzędzia wysokiego ryzyka
Ostatnie artykuły:

fot. WWF