Tajwańczycy budują fabryki specjalnie dla firmy Apple

14-05-2012, 20:35

W związku z tym, że urządzenia firmy Apple cieszą się coraz większą popularnością, tajwańskie koncerny planują  stworzenie w Chinach fabryk, gdzie tworzony będzie wyłącznie tego typu sprzęt - informuje Digitimes.

Obecnie chiński Foxconn wytwarza większość urządzeń dla firmy Apple, jednak jednocześnie zajmuje się produkcją mniej popularnych sprzętów. Wśród największych klientów Foxconnu znaleźć można również Microsoft czy Sony.

Czytaj także: Zuckerberg jak kombinacja twórców firmy Apple?

W związku z ciągłym wzrostem popularności gadżetów firmy Apple firmy takie, jak Catcher Technology, Taiwan Surface Mount Technology (TSMT), Radiant oraz Coretronic, planują stworzenie w Chinach fabryk z myślą wyłącznie o kalifornijskim gigancie (zob. DigitimesTaiwan makers to build specialized plants for Apple).

Przygotowanie zakładów tego typu z pewnością pomogłoby w zdobywaniu zleceń od amerykańskiej firmy, której bardzo nie na rękę jest pogarszająca się renoma Foxconnu. Zdaniem Digitimesa w nowych zakładach miałby być przygotowany 7,85-calowy iPad, a także kolejne generacje smartfonów koncernu Apple.

Tylko w pierwszym kwartale tego roku Apple sprzedało około 35 milionów smartfonów i około 12 milionów tabletów. iPady stanowią przy tym wciąż niemal 70% wszystkich tabletów, co świadczy o silnych fundamentach amerykańskiej spółki. W przyszłości istotnymi konkurentami mogą jednak okazać się sprzęty z Windows 8.

Czytaj także: Apple: Samsung niszczył dowody


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy