Tablet BlackBerry dla 50 mln użytkowników (wideo)

10-01-2011, 21:13

Gadżet RIM ma pojawić się w wersji z modułem 4G, a dzięki firmie Sprint będzie mógł dotrzeć do prawie 50 mln klientów w samych Stanach Zjednoczonych. Aby przekonać deweloperów do swojego systemu, BlackBerry oferuje darmowe tablety dla programistów.

O tablecie BlackBerry PlayBook pisaliśmy już we wrześniu zeszłego roku. Przedstawiono wtedy specyfikację urządzenia, jednak na targach CES 2011 w Las Vegas oficjalnie zaprezentowano gadżet. Dodatkowo firmy Research In Motion i Sprint ogłosiły plany wprowadzenia na rynek tabletu z modułem 4G.

>> Czytaj też: Galaxy Tab, czyli tablet Samsung z Androidem

Sonda
PlayBook osiągnie sukces dzięki współpracy z firmą Sprint?
  • tak
  • nie, nie ma szans
  • osiągnąłby sukces nawet bez tej współpracy
  • poczekamy na konkurencję
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Sprint na koniec trzeciego kwartału 2010 r. oferowało swoje usługi 48,8 tys. mln klientów, którzy mają być idealnym konsumentem dla PlayBooka. Firma cały czas rozbudowuje swoją sieć 4G, a Steve Elfman ze Sprint uważa, że BlackBerry PlayBook 4G Sprint będzie najbardziej oczekiwanym tabletem 2011 roku.

Dzięki nowemu modułowi w tablecie użytkownicy mają pobierać dane 10 razy szybciej niż w modelu 3G1. Nowy model ma się pojawić latem br.

PlayBook jest określany przez twórców jako pierwszy profesjonalny tablet, ponieważ ma oferować wydajność, łatwość przeglądania stron, prawdziwy multitasking (działanie aplikacji w tle) czy możliwość oglądania filmów w rozdzielczości HD.

>> Czytaj też: Motorola i Verizon stworzą tablet TV

RIM chce przyciągnąć deweloperów, oferując im darmowy egzemplarz PlayBook za aplikację w BlackBerry App World. Wymogiem jest stworzenie aplikacji zgodnie z wytycznymi RIM, która zostanie zaakceptowana zanim urządzenie oficjalnie pojawi się w Ameryce Północnej.

Tablet PlayBook to urządzenie z 7-calowym ekranem dotykowym, dwurdzeniowym procesorem taktowanym 1 GHz, obsługiwane przez specjalne oprogramowanie BlackBerry Tablet OS. Gadżet BalackBerry ma wspierać standard H.264, MPEG4 oraz WMV, co pozwoli na oglądanie filmów w rozdzielności HD (1080p).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Sprinttag RIMtag PlayBooktag deweloperzytag CES 2011tag aplikacjetag 4G
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy