Szybszy rozwój komunikacji M2M przez sieć 3G

02-04-2010, 15:27

Według prognozy ABI Research liczba połączeń komórkowych M2M (wymiana danych między maszynami) podwoi się w najbliższych 5 latach i w 2014 r. przekroczy 200 milionów.

Wiele branż ulega transformacji w wyniku wprowadzania zaawansowanej łączności w swoich procesach. W sektorze energetycznym inteligentne pomiary zwiększają efektywność i obniżają koszty operacyjne dostawców energii. W transporcie systemy śledzące poprawiają optymalizację tras i bezpieczeństwo pojazdów na drogach. Również służba zdrowia poprawia opiekę nad pacjentami, wprowadzając szybką łączność z urządzeniami, zdalne monitorowanie i zarządzanie leczeniem chorób.

Aby zaspokoić zapotrzebowanie tego rozwijającego się rynku, firma Digi International, dostawca rozwiązań do bezprzewodowej komunikacji M2M, wprowadza w wybranych bramach Digi Transport i Digi Connect bezprzewodowy moduł szerokopasmowy Ericssona, co umożliwi szybkie globalne upowszechnienie łączności 3G w zastosowaniach M2M.

Larry Kraft, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Digi International, powiedział: Staramy się przyspieszyć wprowadzenie łączności M2M w wielu branżach, takich jak energetyka, zarządzanie flotą, handel detaliczny i bezpieczeństwo. Dzięki modułowi Ericssona w naszych bramach nasi klienci mogą łatwo opracowywać nowe aplikacje do szybkiej bezprzewodowej komunikacji M2M w takich zastosowaniach, jak monitoring wideo i inne systemy szerokopasmowe, w których jest wymagana duża szybkość wysyłania danych. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to do podniesienia poziomu lojalności i zadowolenia klientów.

- Ericsson przewiduje, że do roku 2020 liczba urządzeń sieciowych wzrośnie do 50 miliardów — powiedział Mats Norin, dyrektor działu bezprzewodowych modułów szerokopasmowych w firmie Ericsson. - Będą one obecne wszędzie tam, gdzie łączność sieciowa przynosi korzyści. Wyraźny trend do wprowadzania łączności występuje w wielu branżach, a nasze wbudowane moduły umożliwiają wykorzystanie technologii HSPA w każdym urządzeniu. Współpraca z firmą Digi otwiera przed nami nowe możliwości na tym szybko rozwijającym się rynku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag M2Mtag HSPAtag Ericssontag Digi Internationaltag 3G
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031