Sztuczna inteligencja. Rusza nowy akcelerator korporacyjny dla startupów

26-02-2018, 10:04

W akceleratory dla startupów inwestują kolejne branże. Nabór do swego drugiego już programu ogłosiła właśnie firma kosmetyczna Coty. Do współpracy zapraszane są startupy zajmujące się projektami z zakresu sztucznej inteligencji. Dla najlepszych do wzięcia są nagrody do 100 tys. dol.

Po Akceleratorze Cyfrowym (Digital Accelerator, 2017), Coty ogłasza nowy program dedykowany startupom technologicznym, które będą mogły zaprezentować swoje najnowsze innowacje podczas organizowanej przez Coty kwartalnej konferencji Digital Accelerator Summit i wykorzystać możliwość współpracy w ramach zróżnicowanego portfolio marek Coty. Nowy program będzie koncentrował się na różnych obszarach, z których pierwszym jest sztuczna inteligencja. 

Jak się przygotować

Zainteresowane startupy mogą przesyłać swoje prezentacje na temat sztucznej inteligencji, opierające się na którejkolwiek z ponad 70 marek Coty do poniedziałku 12 marca br. Zgłoszenia powinny:

  • zawierać krótki opis tego, na czym polega wyjątkowość danego start-upu w zakresie sztucznej inteligencji;
  • koncentrować się na wybranej marce Coty, wskazując korzyści, jakie marka ta może odnieść z technologii start-upu opartej na idei sztucznej inteligencji (miarodajne określenie tych korzyści będzie dodatkowym atutem zgłoszenia) oraz
  • opisywać konkretny model współpracy, który umożliwiałby wprowadzenie projektu na wybranych rynkach w ramach testów.

Zainteresowani? Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową.


Następnie Coty wybierze (na podstawie kryterium przewidywanego wzrostu danej marki/marek) do ośmiu startupów, które zaprezentują swoje pomysły bezpośrednio kierownictwu poszczególnych marek Coty w trakcie organizowanej przez firmę konferencji Digital Accelerator Summit. Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 marca zarówno w Nowym Jorku, jak i Londynie.

Pieniądze (i nie tylko) do wzięcia

Projekt Digital Accelerator uwzględnia fundusz w kwocie do 100 tys. dol., w ramach panel ekspertów Coty przyzna nagrody w wysokości od 10,000 do 50 tys. dol. tym startupom, których projekt najlepiej spełni kryteria w zakresie: świadomość korporacyjna/marki, wpływ na rozwój, potencjał wzrostu. Dodatkowe korzyści z uczestnictwa w projekcie to m.in. wsparcie ze strony zespołu ds. Mediów Cyfrowych Coty i dostęp do członków globalnego kierownictwa poszczególnych marek Coty.

Prawdopodobne kolejne tematy przewodnie, którymi zajmie się Coty, to Augmented Reality, aplikacje głosowe oraz druk 3D.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy