Syryjscy hakerzy zaatakowali grupę Anonymous

09-08-2011, 12:24

Wsparcie Anonymous w walce z prezydentem Syrii nie wszystkim przypadło do gustu.

Na początku tygodnia informowaliśmy, że Anonymous włamali się do syryjskiego Ministerstwa Obrony. Na odpowiedź ze strony mieszkańców nie musieliśmy długo czekać.

>>Czytaj także: Haktywiści ujawniają dane lokalnych stróżów prawa

Sonda
Korzystasz z rozszerzeń dla przeglądarki?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Syryjscy hakerzy zaatakowali należącą do Anonymous sieć społecznościową AnonPlus. Przypomnijmy, że grupa stworzyła swoją witrynę, wzorując się na nazwie Google+, po tym jak wyszukiwarkowy gigant zablokował konto grupy, wskazując, że nie reprezentuje ono prawdziwej osoby.

Według Computer World za włamaniem do AnonPlus stoi syryjska "Elektroniczna Armia", która popiera reżim obecnego prezydenta. Jej członkowie pozostawili na stronie wiadomość: W odpowiedzi na włamania do syryjskiego Ministerstwa Obrony obywatele Syrii zdecydowali się oczyścić internet z waszej żałosnej strony.

Według włamywaczy za śmierć Syryjczyków odpowiedzialni są terroryści, których bronią Anonymous. Witryna haktywistycznej grupy szybko powróciła jednak do sieci, podczas gry strona należąca do syryjskiego rządu wciąż pozostaje niedostępna dla internautów.

Niedawno w sieci pojawił się również materiał, w którym rzekomy przedstawiciel Anonymous ogłasza plany związane ze zniszczeniem Facebooka. Największa na świecie społecznościowa witryna miałaby zakończyć działanie na początku listopada.

>>Czytaj także: Anonymous chcą zniszczyć Facebooka?


Źródło: Computer World
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy