Sympatycy WikiLeaks zaatakowali stronę internetową MasterCard

GazetaPrawna.pl 08-12-2010, 18:55

Anonymous zaatakowali stronę internetową MasterCard, co - jak pisze BBC - może być zemstą za zablokowanie obsługi finansowej WikiLeaks, demaskatorskiego portalu, którego założyciel Julian Assange znajduje się w areszcie w Londynie.

Internauci, którzy nazywają siebie Anonimowymi (Anonymous), zagrozili na początku tygodnia, że zaatakują portale tych firm, które zablokowały obsługę finansową WikiLeaks, a co za tym idzie napływ dotacji dla portalu. Według agencji Press Association zrobiły to systemy rozliczeń finansowych Visa i MasterCard, a wcześniej PayPal.

Agencja Associated Press (AP) pisze, że sympatycy WikiLeaks zaatakowali także strony internetowe szwedzkich prokuratorów i adwokata, którego klientki oskarżają założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a o przestępstwa seksualne.

Ataki internetowe są częścią poparcia okazywanego w sieci stronie WikiLeaks - pisze agencja AP, podkreślając, że w środę portal społecznościowy Twitter blokował się za sprawą wpisów solidarności ze stroną Assange'a, a na Facebooku gościło 1 mln jej fanów.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Sympatycy Wikileaks zaatakowali stronę internetową MasterCard

PAP

gazeta prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wikileakstag Mastercardtag DDoStag atakitag Anonymous
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy