Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sylwester w czasach kryzysu

30-12-2008, 19:31

W obliczu coraz mocniej odczuwalnych skutków kryzysu gospodarczego polscy internauci raczej nie zamierzają hucznie świętować nadchodzącego Nowego Roku. Niemal 50% osób zapytanych przez portal Money.pl zadeklarowało, że na Sylwestra wyda do 200 złotych.

Co piąty ankietowany stwierdził, że zabawa sylwestrowa będzie go kosztować od 200 do 500 zł. Taka sama liczba osób planuje wydać na ten wieczór nawet ponad 500 złotych. Kwotę powyżej 2 tysięcy złotych na Sylwestra przeznaczy zaledwie 5% badanych.

1/3 osób, które wzięły udział w ankiecie przeprowadzonej przez serwis Money.pl, zadeklarowała, że Sylwestra spędzi w domowym zaciszu. Zdecydowana większość (78%) na zabawę wyda mniej niż 500 złotych. Nieco ponad 1/4 badanych planuje uczestniczyć  w imprezie organizowanej przez znajomych w ich mieszkaniu (lub też sama ją organizuje). Jedynie 13% zapytanych odpowiedziało, że wieczór sylwestrowy spędzi w klubie, wydając na to od 200 do 500 złotych.

Spadła liczba osób, które Nowy Rok przywitają na okolicznościowym wyjeździe. W ubiegłym roku było to 13,5%, w tym – 8% badanych. Koszt takiego Sylwestra to dla zdecydowanej większości zapytanych ponad 500 złotych.


Źródło: Money.pl